Medzinárodný školský projekt Erasmus (september 2014 – jún 2016)

na vincentdepaul.sk – wiki‑stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave‑Ružinov
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

right|300px

Naša škola sa od septembra 2014 na nasledujúce dva školské roky plánuje zapojiť do nového medzinárodného školského projektu Erasmus určeného predovšetkým žiakom základnej školy, resp. nižších ročníkov 8-ročného gymnázia.

Projekt bude mať 5 ťažiskových oblastí: moje mesto; výzor mojej krajiny; naše tradičné hry; naše pochúťky; hodnoty literatúry. Výsledným produktom projektu má byť kniha dokumentujúca prácu na projekte – kniha papierová i elektronická. Podrobnosti si môžete (v angličtine) prečítať v nižšie uvedených dokumentoch, ktoré nám zaslala budúca koordinátorská škola projektu zo Španielska.

Mesto Manzanares – z oblasti La Mancha, ktorú celosvetovo preslávil Don Quixote – žiaci z našej školy už v minulosti navštívili v rámci predošlého medzinárodného projektu Comenius. Vrátili sa nadšení – očarení krásou tamojšej krajiny a pohostinnosťou organizátorov (ktorými bola v predošlom projekte iná škola z mesta Manzanares). Pre našu školu, ktorá sa zameriava aj na výučbu španielskeho jazyka, je udržiavanie priamych kontaktov so španielskymi školami veľmi dôležité.

Do projektu sa plánujú zapojiť školy zo 7-8 krajín Európy. Vybraní žiaci z našej školy by dostali možnosť do všetkých týchto krajín v rámci projektu vycestovať. Všetky výdavky v rámci projektu hradí Európska únia. Prihlášky do projektu sa podávajú v marci 2014 a či bola naša žiadosť o grant schválená, sa dozvieme v júli 2014. Držte nám palce!

Skrátená adresa tejto webovej stránky