Osemročné gymnázium

na vincentdepaul.sk – wiki‑stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave‑Ružinov
Verzia z 15:40, 10. apríl 2018, ktorú vytvoril Admin (diskusia | príspevky) (→‎Prijímacie pohovory)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Spojená škola sv. Vincenta de Paul v školskom roku 2007/2008 po prvý raz otvorila osemročné gymnázium. O histórii našej školy sa viac dozviete na stránkach nášho štvorročného gymnázia a základnej školy. Na osobitných stránkach uvádzame naše kontaktné údaje, informácie o vzniku a poslaní školy a prijímacích pohovoroch.

Ak máte otázky o našom osemročnom gymnáziu, prosím, pošlite email na adresu info@vdp.sk, prípadne zatelefonujte na sekretariát školy: (02) 4342 7453.

Aktivity na osemročnom gymnáziu

Exkurzia do Linzu

Bombový deň! Takto môžeme označiť exkurziu do rakúskeho Linzu. Organizovala ju p. uč. Miklová 27. marca 2014. Bol to deň, v ktorom sme učenie spojili so zábavou, vedou a umením. FOTOGALÉRIA z exkurzie

St. Florian

Na prvej zástavke v historickom mestečku St. Florian sme obdivovali monumentálny kláštor – barok v plnej nádhere. Preskúmali sme mnohé zákutia architektúry. Maľby nám vyrozprávali dejiny zápasu s Turkami, knižnica rehole Augustiánov bola skvostom vzdelávania, podobne ako najväčší orgán v Európe so 7 tisíckami píšťaľ. Pod ním sú hrobky a katafalk organistu a skladateľa A. Brucknera.

Ars Electronica Center

Druhou zastávkou bolo mesto Linz a Múzeum ARS ELECTRONICA CENTER, obľúbené miesto Japoncov. Svet, kde sa snúbi veda, nové technológie s multimediálnym svetom umenia.

Kliknutím, dotykom, gestom, tlesknutím sme komponovali a zakresľovali hudbu s tancujúcimi rybičkami, laserom a zvukom vytvárali kresby, dotykom kvetiny posúvali vozík, vytvárali 3D objekty z rôznych materiálov, elektronicky sme sa preťahovali lanom s návštevníkmi múzea v Írsku... Šokujúco sme nazreli do vlastného tela a objavili stopy po starých zlomeninách, pozorovali prietok krvi, fungovanie vlastného tela bez ultrazvuku. Technika budúcej medicíny – diagnostika všetkých chorôb za pár minút. Nazreli sme do vesmíru a zalyžovali sme si v Alpách cez 3D dimenziu, objavovali svet geografie, perspektívu s Leonardom da Vinci v Poslednej večeri. A to je len zlomok toho, čo sme zakúsili.

Dotýkali sme sa budúcnosti cez zážitky, hry a bolo to úžasné! Šesť poschodí tvorivej zábavy v hi-tech laboratóriach celého sveta.

Energia 3. tisícročia

Dňa 18.9.2012 sa študenti nášho osemročného gymnázia zúčastnili interaktívnej putovnej výstavy o energii. Hlavnou témou tohto podujatia boli neobnoviteľné a obnoviteľné zdroje energie, úspory, klimatické zmeny.

Noc výskumníkov

Študenti 3.OA, 6.OA a 6.OB triedy mali možnosť vidieť prácu vedcov „ponad plece“. Ústredným motívom akcie bolo „ Vedci sú medzi nami“. Poslaním podujatia bolo ukázať, že vedci sú „obyčajní ľudia“ s výnimočným povolaním. Témy akcie:

  • Fyzika v mikrovlnnej rúre
  • Škodia nám mobilné telefóny?
  • Energia zblízka

Imatrikulácia

Dňa 5.10. 2012 sa v telocvični školy konala imatrikulácia 1.OA triedy. Celú túto akciu pripravili študenti 2.OA a 3.OA triedy. Naši primáni museli v jednotlivých úlohách dokázať svoje schopnosti a zručnosti. Podporiť ich prišli aj rodičia, zo strany ktorých boli pozitívne ohlasy na túto akciu. Po úspešnom zdolaní jednotlivých disciplín pokračovala tanečná zábava.

Olympiáda zo slovenského jazyka

14.11.2012 sa konalo školské kolo OSJL. V kategórii B sa na 1. mieste umiestnil Adam Štefunko (6.OB) a postúpil do krajského kola. V kategórii C sa na 1. mieste umiestnil Matej Herceg (3.OA), ktorý postupuje do obvodného kola.

... a Slovo bolo u Boha...

Súťaž v prednese poézie a prózy. Školské kolo sa uskutočnilo 20.11.2012. V kategórii poézia 7. – 9. ročník ZŠ a sekunda, tercia skončila na prvom mieste Silvia Goliašová (7.A), na druhom mieste Adél Páj (7.A). V kategórii próza obsadila prvé miesto Katarína Galková (2.OA), druhé miesto Magdaléna Šolcová (2.OA). Víťazi v jednotlivých kategóriách postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo 30.11.2012 v našej škole.

Ondrejský ples

Tento rok sa konal už 7. ročník Ondrejského plesu. Dokonca to vyšlo presne na Ondreja.

Boli ste tam? Nie? Tak ste prišli o veľa. Zábava bola výborná. Všetko to začalo niečo po osemnástej hodine. Tak ako je dobrým zvykom, ples valčíkom otvoril Miro M. so svojou tanečnou partnerkou Emkou. Postupne sa k nim pridávali ďalšie tanečné páry, ktoré tvorili študenti sexty A a B (mimochodom čerství absolventi tanečného kurzu). Celým večerom nás sprevádzali šarmantné moderátorky Paťka H. a Danka S. zo 6.OA. Mali sme možnosť vidieť vtipné scénky, tanečné číslo v prevedení študentov 3.OA, 5.OB a 6.OA triedy. Kultúrnou bodkou programu bola premiéra hudobnej skupiny Andreja P. Kto má rád rock, určite si prišiel si na svoje. A ak ste si chceli preveriť svoje hlasové danosti, mali ste možnosť vyskúšať si to v karaoke.

Archív

Prijímacie pohovory

Správa z 10. apríla 2018:

nové!   Na základe aktuálnej správy z MŠVVaŠ SR Vám oznamujeme, že ministerstvo školstva vo veci nášho odvolania nerozhodlo a vec vracia na nové prejednanie a rozhodnutie Okresnému úradu Bratislava. Z uvedeného dôvodu nemôžeme prijímať prihlášky do prvého ročníka osemročného gymnázia.

Archív

Informácie o maturitných skúškach

Navštívte našu stránku maturita.vdp.sk

Skrátená adresa tejto webovej stránky

8g.vdp.sk