Žiacka rada

na vincentdepaul.sk – wiki‑stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave‑Ružinov
Verzia z 18:47, 6. december 2021, ktorú vytvoril Admin (diskusia | príspevky) (→‎Kontakt)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Vincent s knihami

Srdečne vás pozývame do novej mesačnej súťaže Vincent s knihami. Trvá celý marec – od 1. do 31. marca 2019.

Do súťaže sa zapojíte vyplnením tohto formulára: bit.ly/vincentsknihami

Cieľom súťaže je, aby sme na našej škole nielen čítali knihy, ale dokázali sa podeliť o čitateľský zážitok aj s ostatnými.

Aký je postup?

  • Keď si prečítaš knihu, vyplníš formulár bit.ly/vincentsknihami (pri mladších môžu formulár vyplniť rodičia)
  • Doterajšie odpovede a odporúčania, ktoré už zaslali Tvoje spolužiačky a Tvoji spolužiaci, si môžeš prečítať tu: bit.ly/ovincentsknihami
  • Triedu, ktorá počas mesiaca marec prečíta najviac kníh, čaká zaujímavá odmena – deň voľna! 😎

(Ten bude mať presné zameranie,😄 ktoré oznámime víťazom na I. stupni, II. stupni a gymnáziu.)

Akcie

Svätý Ondrej roztancoval našu školu

Na našej škole sa uskutočnil 12. ročník Ondrejského plesu. Celým plesom nás sprevádzali naši žiaci Benjamín Kucej a Paulína Šolcová. Otvorenie prebehlo rozstrihnutím červenej stuhy pani učiteľkou Miklovou.

Výzdoba sa niesla vo farbách zlatej a červenej. Na chodbe bol zriadený aj fotokútik, kde sa mohli žiaci nielen odfotiť, ale aj podpísať. Dobré jedlo taktiež nechýbalo, pripravené v podobe švédskych stolov, ako napríklad rôzne cestovinové šaláty, chlebíčky či koláčiky.

Nasledoval samotný program s tanečníkmi z Aftervenčeka, ktorí si pripravili tri tance a to waltz na pieseň Unchained Melody, valčík na Tri oriešky pre Popolušku a zakončili to Pomádou. Všetky tance zožali úspech a potlesk od žiakov. Podľa jednej z tanečníčok, Hany Fábryovej, to bol zážitok, ako sama poznamenala: „Mne osobne sa ples veľmi páčil. Mala som možnosť ho otvárať tancovaním, čo bol pre mňa skvelý zážitok“.

Ako ďalší bod programu bol v podaní žiačky z deviateho ročníka v štýle latino-amerického tanca. Po nej nasledovala žiačka z kvinty, ktorá sa predstavila moderným tancom plným emócii a šarmu. Program ukončili moderátori s tombolou, no výhercovia sa nevyberali obyčajným losovaním, ale pýtali sa rôzne otázky, súvisiace s učiteľmi školy, ako napríklad, ktorá pani učiteľka má rada ružovú farbu a ten, kto prvý povedal odpoveď, ťahal tombolový lístok.

Po tombole začala voľná zábava, pod ktorou si treba predstaviť veľa piesní. Všetci sa zabávali, tancovali, dokonca aj spievali. Na plese nechýbala dobrá atmosféra, ani skvelá nálada.


Sára Mihálová, žiačka VII.OA

Deň slušného oblečenia

Dňa 8.11:2017 sa na našej škole uskutočnil deň slušného oblečenia. Podstatou bolo prísť oblečení formálne. Žiaci oblečení slušne neboli skúšaní. Zapojilo sa veľa žiakov a aj učiteľov a všetkým ďakujeme.

Tešíme sa na ďalšie takéto akcie.

Kontakt

ziackarada@vdp.sk