Španielčina

na vincentdepaul.sk – wiki‑stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave‑Ružinov
Verzia z 07:41, 2. jún 2015, ktorú vytvoril Admin (diskusia | príspevky)
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Hola, buenos días!

Poznávací zájazd do Španielska (apríl – máj 2015)

right|400px|thumb| V apríli 2015 sa 26 žiakov našej školy zúčastnilo poznávacieho zájazdu do metropoly Španielska Madridu.

Cesta nám ubehla veľmi rýchlo, veď sme šli lietadlom. Hneď vo štvrtok sme navštívili asi najkrajšie miesto nášho pobytu, a to konkrétne kráľovské mestečko Toledo. Mohli sme navštíviť Toledskú katedrálu, kde sa to len tak hýrilo zlatými sochami a obrazmi, keďže kráľovská rodina do tohto miesta výrazne zafinancovala.

V piatok bola na programe návšteva Avily, ale cestou sme sa zastavili v bývalom kráľovskom sídle El Escorial, kde sme si mohli pozrieť miestnu školu pre budúcich spevákov. V škole mali dokonca prírodovedné múzeum, veľkú katedrálu a ako bývalo zvykom, niekoľkotisícovú zbierku relikvií svätých.

V Avile sme navštívili rodný dom sv. Terezky, ktorý je v súčasnosti prerobený na kostol, a mohli sme si pozrieť aj malé múzeum. Sv. Terézia z Avily sa pričinila ako rehoľná sestra o obnovu Cirkvi v stredoveku a v tomto roku si pripomíname 500 rokov od jej narodenia.

Sobotu a nedeľu sme strávili v Madride a po prechádzke po Madride sme si mohli pozrieť známy štadión Santiago Bernabeu, domovský stánok veľko klubu Realu Madrid. Teda prejsť sa po šatni, kde sa prezliekajú Christiano Ronaldo a iné hviezdu Realu, malo svoje čaro.

Potom nás už čakala len ťažká noc na letisku.

Poďakovanie patrí p. uč. Miklovej a Mrockovej a hlavne pátrovi Palkovi Nogovi.

Skrátená adresa tejto webovej stránky

espanol.vdp.sk