na vincentdepaul.sk – wiki‑stránkach Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave‑Ružinov
(rozdiel) ← Staršia verzia | Aktuálna úprava (rozdiel) | Novšia verzia → (rozdiel)

150px|left|thumb| Naša škola sa už po štvrtýkrát zapojila do pôstnej aktivity Tehlička na misie. V tomto roku sa zapojilo 17 tried.

Študenti štvorročného gymnázia sa dňa 18.3. rozhhodli ísť do ulíc nášho hlavného mesta oboznamovať verejnosť s "Tehličkou".

Aktivity sa zúčastnili hlavne študenti druhého ročníka, ktorým pomáhali niektorí žiaci prvého ročníka a tretích ročníkov.

Letáky, samolepky medovníky ponúkali hlavne v Ružinove, na Miletičovej ulici, v Starom meste, pri Poluse a Auparku. Spolu vyzbierali krásnych 278 €. Pre študentov to bola zaujímavá skúsenosť. Stretli sa s rôznymi postojmi ľudí: niektorí radšej zmenili smer cesty, keď videli pokladničku, ďalší sa veľmi ponáhľali, iní prejavili záujem.

A ešte jedna úsmevná príhoda. Jedna pani sa študentkám sťažovala, že ona pochádza zo siedmych detí a že im nikto nikdy nič nedal, museli si pomôcť sami (nech si aj Afričania pomôžu sami). Na to jej študentka Janka povedala: „Viete, ja pochádzam z jedenástich detí.“ Pani ostala zaskočená.150px|right|thumb| Niekedy si myslíme, že náš životný kríž je najťažší a pri tom je mnoho ľudí na tom ešte horšie. Janka, ďakujem. Myslím, že pani sa trochu zahanbila a zamyslela sa nad tým, čo povedala.

Ďakujem za obetavosť všetkých študentov, že aj napriek chaldnému počasiu a studenému vetru sa nedali odradiť. Myslím že títo študenti sú dôkazom toho, že mladí ľudia 21. storočia majú v sebe obrovský potenciál meniť svoje prostredie, a tak prispievať k lepšiemu svetu. Osobitná vďaka patrí Aďke Benkovej, ktorá napiekla 160 medovníkov. Na každý spolu s Kikou Koišovou priložili štítok a zabalili do fólie. Ďakujeme.

Na škole tiež prebiehala súťaž Tehlička pre Sudán, kde si mohli žiaci "zakúpiť" tehličku a spoločne tak postaviť tehlovú školu pre deti v rozvojovej krajine Sudán. Spolu sa vyzbieralo 1006 €.

Spolu s aktivitami študentov meste sme do celoslovenského misijného projektu prispeli sumou 1284 €.

PaedDr. Adriana Vajčiová

Krajské kolo fyzikálnej olympiády

A máme víťaza na úrovni kraja!!! Pri 50. výročí organizácie krajského kola fyzikálnej olympiády boli naši žiaci mimoriadne úspešní, M. Hubert, D. Iždinská, I. Martinková, žiaci 8.A boli úspešní riešitelia deviatackej olympiády, D. Ďurčanská tak isto úspešná riešiteľka a náš poklad Michal Hledík, 9.B je tým našim tajným tromfom. Blahoželáme.

Vybíjaná

150px|left|thumb| 3. apríla bol na našej škole zorganizovaný turnaj vo vybíjanej mladších žiačok. Turnaja sa zúčastnili aj dievčatá zo sekundy, dokonca medzi najlepších patrila najmladšia primánka T. Mikócziová. počiatočnú nervozitu dievčatá zo seba otriasli a začali svoje súperky valcovať. Napokon svoju skupinu suverénne vyhrali.

Fyzikálna olympiáda

Opäť sme zabojovali, na našej škole prebehlo totiž okresné kolo vo fyzikálnej olympiáde, jubilejný 50. ročník, s veľkými úspechmi našich žiakov.

kategória F

kategória E

Neveríte? Tu je dôkaz. 150px|left|thumb|

Slovom o Tvojej láske

150px|left|thumb| Naše úspešné recitátorky opäť zabojovali a urobili dobré meno škole umiestnením na krásnom 2. a 3. mieste v recitačnej súťažo Slovom o Tvojej láske, ktorú už tradične organizuje ZŠ sv. Rodiny v Petržalke. Na 2. miste sa umiestnila Dominika Iždinská z 8.A a na 3. mieste Terezka Lukšicová z 7.A. A takto vyzerá Dominikin diplom.

Obvodné kolo geografickej olympiády

Po prvý krát sa nám podarilo preraziť aj ne geografickej olympiáde a to veľmi úspešne. Všetci žiaci sa poctivo pripravovali pod vedením p. uč. O. Janáčovej, tí najlepší obsadili popredné miesta.

Kategória – piaty ročník ZŠ a prímy 8-ročného gymnázia

Kategória – šiesty ročník ZŠ a sekundy 8-ročného gymnázia

Kategória – ôsmy ročník

Kategória – deviaty ročník

„Španielske“ olympioničky

Vo štvrtok 5. februára sa uskutočnilo krajské kolo olympiády v španielskom jazyku, kde sa naše baby pod vedením p. uč. Nataše Országhovej a Helenky Mrockovej krásne umiestnili.

„Vzhľadom na to, že naši žiaci sa začínajú učiť španielsky jazyk až v 2. ročníku, je to veľký úspech. Dievčatá ma prekvapili a nesmierne potešili. Blahoželám,“ povedala p. uč. Mrocková.

3. Eva Marková 4.GB
4. Timea Púčiková 4.GA

Úspechy našich matematikov

thumb|200px|left|Ďalšie snímky z podujatia nájdete vo [http://vdp.sk/fg/thumbnails.php?album=1116 fotogalérii].V stredu 21. januára 2009 zorganizovala naša škola okresné kolo matematickej olympiády v kategóriách Z5 a Z9. Naši žiaci boli veľmi úspešní!

Kategória Z5 – piaty ročník ZŠ a prímy 8-ročného gymnázia

Umiestnenia našich žiakov:

Kategória Z9 – deviaty ročník ZŠ a kvarty 8-ročného gymnázia

V tejto kategórii súťažilo 50 žiakov, z ktorých len deviati boli úspešní riešitelia. Našim žiakom teda patrí šesť miest medzi úspešnými riešiteľmi a z nich štyria sú ôsmaci.

Všetkým blahoželáme!

Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko

thumb|90px|left|Logo súťaže V okresnom kole celonárodnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko nás 16. januára 2009 úspešne reprezentovali naše žiačky. Tu sú ich umiestnenia:

Blahoželáme a ďakujeme!

Jesenný MATBOJ

250px|left|thumb|

V piatok 24. októbra 2008 sa uskutočnil v UPC v Mlynskej doline jesenný matboj pre žiakov ZŠ z Bratislavy.250px|right|thumb|  Súťaž prebehla v 4 kategóriách, a to osobitne pre žiakov 5. až 8. ročníka. V každej kategórii súťažilo 16 družstiev.

Z našej školy to boli žiaci 6. ročníka, ktorí sa umiestnili na 2. priečke (vľavo: A. Fábry, S. Kokolus, M. Řežucha, L. Janečková). Siedmaci tiež skončili druhí (vpravo: M. Macko, S. Mésároš, S. Štít, M. Mikláš) a ôsmemu ročníku tentokrát patrilo v zložení F. Mrocek, J. Mésároš, D. Iždinská a I. Martínková (všetci z 8.A) 4. miesto.

Naši mladší futbalisti

250px|left|thumb|2.–3.10. 2008 sa uskutočnil turnaj mladších žiakov vo futbale, chlapci nenechali nič na náhodu a pre istotu ho vyhrali.250px|right|thumb|

Ďakujeme Šimonovi Kučerovi, Jakubovi Kolmanovi, Miroslavovi Fratričovi zo 7.B, Matejovi Juklovi zo 7.A, Petrovi Čigašovi a Alexandrovi Mészárosovi zo 6.A, Matúšovi Baginovi, Tomášovi Porázikovi, Patrikovi Bachovi, Matúšovi Heribanovi z S.A a Jánovi Volkovi z S.B.

Naši futbalisti (starší žiaci)

250px|left|thumb|Starší chlapci v zostave Dávid Kugler, Ervín Ganobjak, Michal Hledík (všetci 9.B), 250px|right|thumb| Marek Bulla (9.A), Roman Vesek, Martin Zajíc, Matej Otruba, Martin Hubert (všetci 8.A) obsadili v septembri 2008 pekné 3. miesto v semifinálovej skupine Majstrovstiev okresu. Blahoželáme.

Zlato v hrdle

Dňa 6.5. 2008 si dve žiačky našej školy vyspievali 1. miesto - Žofka Baginová z 3.B a 2. miesto - Lívia Bašová z 8.A v okresnom kole Zlatého slávika.

Fyzikálna olympiáda – krajské kolo

16. apríla 2008 nám pribudli ďalší úspešní riešitelia. Z 34 účastníkov 49. krajského kola fyzikálnej olympiády žiakov deviateho ročníka sa Jakub Mrocek umiestnil na 2. mieste s počtom 39 bodov zo 40 a Katarína Janečková na 5. mieste s počtom 34 bodov zo 40.

Matematická olympiáda

9. apríla 2008 sa na našej škole konalo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8 a aj tu boli naši žiaci veľmi úspešní. Vo všetkých troch kategóriách bol aj náš zástupca na prvom mieste! Pozrite si výsledkové listiny: Z6 / Z7 / Z8.

Prehľad ďalších úspechov v priebehu školského roka 2007/2008

Prečítajte si ich v textovom dokumente.

Zaujímavé je napríklad porovnanie úspešnosti našich deviatakov na ZŠ s celoslovenským priemerom v testovaní vedomostí z matematiky a slovenského jazyka. V matematike vysoko predstihli celoslovenský priemer a v slovenčine boli o 10% lepší ako celoslovenský priemer.

Starší žiaci – futbalisti

V dňoch 25.9. a 27.9.2007 naši deviataci vyhrali, čo sa dalo v okresnom kole futbalového turnaja. Nastrieľali svojim súperom 60 gólov a postúpili do krajského kola, ktoré sa bude konať posledný decembrový týždeň. Chlapci hrali v zostave Thomas Svitok, Peter Hornáček (9.A), Adam Želiar, Samuel Karas, Lukáš Sako, Michal Jakubček (9.B) a Dominik Sadloň (8.A).

Mladší žiaci – futbalisti

Ani naši mladší žiaci sa nedali zahanbiť a 2.10. tiež vyhrali svoju kategóriu a postupujú do ďalších bojov. Mladší žiaci hrali v zostave Samuel Mésároš, Matej Jukl (6.A), Šimon Kučera, Jakub Kolman (6.B), Matúš Heriban, Matúš Bagin (PA), Ján Volko (PB).

Stolný tenis – krajské kolo 27.11.2007

Zatiaľ čo v okresnom kole valcovali Martin Hubert, Filip Mrocek, Daniel Péter a Jakub Janeček zo 7.A, čo sa dalo a bezkonkurenčne ho vyhrali, krajské kolo bolo už nad ich sily. Aj tak ďakujeme.