Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Internetová žiacka knižka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Plusy a mínusy
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
milkoh
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 27. 8. 2008
Príspevkov: 11

Reputácia: 253.3
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: streda, 1. októbra 2008, 10:11    Téma: Internetová žiacka knižka Odpovedať s citátom

Mesiac školského roku je za nami a mne sa stále nepodarilo ani len prihlásiť do dcérinej IŽK (Prima A). Na iných školách to funguje bez problémov. Kde je chyba? Ďakujem za odpoveď a želám pekný deň.
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 1. októbra 2008, 10:23    Téma: Odpovedať s citátom

Nikde by nemala byť chyba, Internetová žiacka knižka funguje normálne. Úsmev

Potrebujete sa prihlásiť do IŽK pre gymnázium, čiže na adresu izk.vdp.sk. Prosím presnejšie napíšte, kde nastáva problém, aké chybové hlásenie sa zjaví, ak sa Vám prihlásenie nepodarí. Môžete mi tiež na email admin@vdp.sk preposlať Vaše prihlasovacie údaje, pomocou ktorých preverím, či prístup z našej strany funguje v poriadku.

(V 99% hlásených prípadov problémov s prihlásením do IŽK robia chybu rodičia: prihlasujú sa do IŽK pre ZŠ namiesto do gymnaziálnej, alebo naopak, alebo zle odpisujú heslo atď.)

PS: Kedykoľvek môžete Vy alebo žiak/žiačka zájsť aj osobne za p. zástupkyňou Tehlárovou, ktorá rada každému predvedie postup pri prihlasovaní / preverí funkčnosť prihlasovacích údajov.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 1. októbra 2008, 15:24    Téma: Odpovedať s citátom

Tento problém je už vyriešený, nebolo zadávané správne heslo. Možno heslo už spočiatku nebolo správne distribuované Nechápem , každopádne za komplikácie sa ospravedlňujeme. Ak sa niekomu nedarí dostať do Internetovej žiackej knižky, treba sa ihneď ozvať a za pár minút zistíme, čo je vo veci, netreba čakať dni ani týždne – IŽK skrátka musí fungovať nepretržite spoľahlivo. Úsmev
_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
milkoh
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 27. 8. 2008
Príspevkov: 11

Reputácia: 253.3
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: štvrtok, 9. októbra 2008, 23:10    Téma: znamky v IZK Odpovedať s citátom

Chcem sa opýtať ako je to so zapisovaním známok do IŽK. Dcéra má zapísané známky len z dvoch predmetov, z toho z jedného pribudla iba dnes. Podľa jej vyjadrení má aj ďalšie známky. Ak sa známky nezapisujú pribežne, ťažko hodnotiť výsledky dieťaťa a prípadne ho iniciovať napr.aby pridala tam kde je treba.

Tiež mám informáciu, že ak žiak nemá nejakú pomôcku na hodinu, dostáva mínusky či čierne body a za určitý počet je nedostatočná. Nepovažujem to za veľmi pedagogické. Nedostatočná sa predsa dáva za nevedomosť, nie za to, že si žiak niečo zabudne.

Vopred ďakujem za názory k uvedeným podnetom.
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 9. októbra 2008, 23:21    Téma: Odpovedať s citátom

Známky by mali byť do IŽK zapisované priebežne (napríklad raz týždenne) zo všetkých predmetov. Ak nie sú, najlepšie je upozorniť na to vyučujúcich daných predmetov a požiadať ich o pravidelnejšiu aktualizáciu.

Súkromný názor Admina (bývalého učiteľa) na mínusky: tiež som používal systém tri mínusky = nedostatočná a zdá sa mi pedagogický. Veď súčasťou práce študenta je aj príprava na hodinu. Platí to aj neskôr v pracovnom profesionálnom živote: ak niekto napríklad príde na pracovnú firemnú poradu nepripravený, bez podkladov, o ktorých sa má na porade diskutovať, nič mu nepomôže, že má brilantné myslenie a skvelé teoretické vedomosti. Nedostatočná za tri mínusky sa zdá byť celkom decentným upozornením študenta, že niečo nerobí tak, ako by mal – veď po prvých dvoch upozorneniach sa ešte nič nedeje, mali by byť dostatočnou výstrahou. (A ani udelenie nedostatočnej známky nie je tragédia, polrok je dlhý a každá známka sa dá opraviť.) Toľko súkromný názor Admina. Úsmev

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
milkoh
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 27. 8. 2008
Príspevkov: 11

Reputácia: 253.3
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 9. októbra 2009, 11:47    Téma: používanie IŽK Odpovedať s citátom

Takto pred rokom som písal o používaní IŽK zo strany učiteľov. Po celý rok som mal možnosť sledovať ako väčšina učiteľov (česť výnimkám) zapisovala známky hromadne so značným oneskorením. V júni na konzultáciách s učiteľmi som vyslovene prosil niektorých učiteľov, aby zapisovali známky priebežne. Aký taký prísľub bol.
Žiaci sú už v škole vyše mesiaca a v IŽK má dcéra dohromady 3 známky z dvoch predmetov, pritom viem, že ich v skutočnosti ich má viac.
Dokedy bude učiteľom na obtiaž informovať rodičov o výsledkoch ich detí pravidelne?!? Nehovoriac o iných možnostiach ktoré bežne poskytuje IŽK na iných školách (DÚ, písomky a pod)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Plusy a mínusy Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006