Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Diskusia o pravidlách fóra
Choď na stránku Predošlá  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Pravidlá diskusného fóra
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: nedeľa, 31. decembra 2006, 14:47    Téma: Odpovedať s citátom

Anonymous napísal(a):
Rudiger napísal(a):
ved 20 000 v dnesnej dobe neni ziaden problem zohnat pre vlastne dieta....

Rehot Rehot Rehot rudo uz porobil vela deti a kazdemu kupil za 20 tis notebook Rehot Rehot Rehot

Rehot Rehot Rehot Rehot Rehot Rehot Rehot Rehot

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: nedeľa, 31. decembra 2006, 20:32    Téma: Odpovedať s citátom

a cem sa opytat p. admina, ci by ste tu nespravili nejaky chat, bolo by to lepsie....a tiez by to pritiahlo ludi na nasu stranku Cool
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: pondelok, 1. januára 2007, 16:27    Téma: Odpovedať s citátom

Zatiaľ nebol o chat záujem. Si prvý, čo sa na to pýta.

Osobne mi ani nezostane čas zavádzať na našich stránkach chat. Museli by sme nájsť dobrovoľníka, ktorý by na naše stránky chat nainštaloval a staral sa o jeho prevádzku. Máme totiž tak veľa roboty s ostatnými školskými stránkami (spomeňme iba: prenesenie všetkých fotiek a videozáznamov z bývalých do nových fotogalérií), že na spojazdnenie chatu na našich stránkach nám momentálne nezostáva čas a energia.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: pondelok, 1. januára 2007, 16:42    Téma: Odpovedať s citátom

Admin napísal(a):
Museli by sme nájsť dobrovoľníka, ktorý by na naše stránky chat nainštaloval a staral sa o jeho prevádzku.

rudiger rad pomoze

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: pondelok, 1. januára 2007, 18:17    Téma: Odpovedať s citátom

Tak nech sa prihlási, ak to nepôjde na úkor plnenia študijných povinností.
_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: pondelok, 1. januára 2007, 19:02    Téma: Odpovedať s citátom

Admin napísal(a):
Tak nech sa prihlási, ak to nepôjde na úkor plnenia študijných povinností.

p.admin, rudiger a studiijne povinnosti???

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
hosť fóra







PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 14:36    Téma: Odpovedať s citátom

LUDIA TESTE SA JA KONCIM !!! uz sa mi nechce nejak moc zapajat. v podstate tu toho moc neni. prajam vam vela dobreho v novom roku... . a diky za trpezlivost. zdravi THE WALL a Prievidza.
Návrat hore
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 17:09    Téma: Odpovedať s citátom

hosť fóra napísal(a):
v podstate tu toho moc neni.

No to je pravda... Ale aj keby v diskusných fórach nebolo vôbec nič, plnia aspoň tú funkciu, že ak niekto potrebuje na niečo (pozitívne alebo negatívne) upozorniť, chce sa niečo spýtať alebo chce niečo ostatným oznámiť, môže na to využiť stránky diskusného fóra.

Takisto želáme všetkým všetko dobré do nového roka 2007. Naše diskusné fórum malo včera trojštvrtinové narodeniny: zrodilo sa 1. apríla 2006, čiže včera malo 9 mesiacov. Možno po prvých 9 rokoch existencie fóra to tu bude obsahovo bohatšie než po prvých 9 mesiacoch. Cool

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 19:59    Téma: Odpovedať s citátom

Anonymous napísal(a):
LUDIA TESTE SA JA KONCIM !!! uz sa mi nechce nejak moc zapajat. v podstate tu toho moc neni. prajam vam vela dobreho v novom roku... . a diky za trpezlivost. zdravi THE WALL a Prievidza.

Bravó tak cau prievidz a the wall,

a setkym prajem stastny novy rok

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
rohlik
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 93

Reputácia: 224.2
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 22:29    Téma: Odpovedať s citátom

Pán Admin, priznám sa že sa v tejto oblasti veľmi nevyznám,
ale myslím že môj rozsah dyn. IP adries je 254(možno menej, nie som si istý Úsmev ). Ako by ste mi sem teda(teoreticky) mohli zablokovať prístup?
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 22:36    Téma: Odpovedať s citátom

rohlik napísal(a):
Pán Admin, priznám sa že sa v tejto oblasti veľmi nevyznám,
ale myslím že môj rozsah dyn. IP adries je 254(možno menej, nie som si istý Úsmev ). Ako by ste mi sem teda(teoreticky) mohli zablokovať prístup?

ty mas tiez nestabilnu IP??? alebo co...

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 22:43    Téma: Odpovedať s citátom

a keby si mal viac IP-ciek, tak by si mohol tiez aj viackrat hlasovat napr.:co su v diskusiach a tak....
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: utorok, 2. januára 2007, 23:54    Téma: Odpovedať s citátom

rohlik napísal(a):
myslím že môj rozsah dyn. IP adries je 254(možno menej, nie som si istý Úsmev ). Ako by ste mi sem teda(teoreticky) mohli zablokovať prístup?

Pochybujem, že tvoj rozsah dynamických adries bude až 254... Väčšinou iba v poslednom dvojčíslí alebo trojčíslí bývajú nepatrné rozdiely... Zatiaľ máš vo fóre za 9 mesiacov 86 príspevkov zaslaných z týchto IP adries:
  • 31x 195.91.64.54 (to je tvoja terajšia IP adresa)
  • 31x 195.91.64.52
  • 9x 195.168.237.208
  • 6x 195.98.14.53
  • 6x 212.5.222.200
  • 2x 212.5.222.201
  • 1x 193.87.160.195
Čiže pre začiatok by mal pre tvoje zablokovanie stačiť rozsah napríklad 195.91.64.51 až 195.91.64.59.

Samozrejme existuje softvér na falšovanie IP adries, ktorý používajú napríklad naši milí roboti rozosievajúci v našom fóre spam. Bežný používateľ však našťastie nevie tento (mimochodom nelegálny) softvér nasadiť na svojom vlastnom počítači, ide o dosť komplikovanú záležitosť.

Majlo napísal(a):
a keby si mal viac IP-ciek, tak by si mohol tiez aj viackrat hlasovat napr.:co su v diskusiach a tak....

Nie, nemohol. Hlasovanie v diskusnom fóre prebieha na základe mena, pod ktorým si zalogovaný, nie na základe IP adresy. Čiže napríklad Majlo by sa mohol zalogovať pod menom Majlo aj 10x z 10 rôznych IP adries, ale aj tak by mohol hlasovať iba raz. To preto, lebo kvôli vyššej objektivite hlasovaní neumožňujeme v diskusnom fóre hlasovať anonymným návštevníkom.

Presne naopak to máme nastavené vo fotogalériách, kde umožňujeme aj anonymným návštevníkom hodnotiť fotky od 0 do 5 hviezdičiek. Tam teda kontrola naozaj prebieha na základe IP adresy. Čiže ak niekto anonymne navštívi fotogalérie z 10 rôznych IP adries, bude môcť 10x ohodnotiť tú istú fotku.

Ako však hovorím, nie je vôbec jednoduché v rýchlom slede 10x zmeniť svoju IP adresu. (Hlavne zmeniť ju inak než iba nepatrne v poslednom dvojčíslí alebo trojčíslí, čo sa dá ľahko zablokovať pomocou konkrétneho rozsahu IP adries.) Treba na to nasadiť komplikovaný, špecializovaný (a ilegálny) softvér žánru IP spoofing.

Len pre úplnosť: vyššie uvedené nemá nič spoločné s cookies ukladanými na počítačoch návštevníkov. Čiže nepomôže, keď si niekto po každej návšteve fotogalérií vymaže všetky cookies z cache svojho prehliadača. Aj tak nebude môcť (zhruba 24-48 hodín) hodnotiť znova tú istú fotku, práve preto, lebo kontrola prebieha na základe IP adries zaznamenávaných v databáze.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: streda, 3. januára 2007, 11:40    Téma: Odpovedať s citátom

co to tu cujem ze nelagalny soft??? HA HA HA!!! Ten soft je legalny mimochodom aj ja ho niekedy pouzivam...... Nazyva sa Hide IP Platinum [odporucam na tahanie cez Rapidshare.de...].... Zistenie Ip adresy ked sa pouziva tento program je NULOVE a navise pouzivanie programu neni vobec tazke. Staci nainstalovat spustit a ostatne robi samo...... Tu je link na oficialnu stranku programu: http://www.hide-ip-soft.com/


Prajem Pekny den... Cool
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 3. januára 2007, 13:03    Téma: Odpovedať s citátom

Prosím nemýliť si softvér zaručujúci anonymitu (anonymizer) so softvérom falšujúcim IP adresy (IP spoofing). Ten prvý softvér je legálny, ten druhý ilegálny.

Legitímny anonymizujúci softvér nikomu nepomôže obísť zákaz prispievania do fóra, lebo administrátori fóra môžu namiesto priamej IP adresy pisateľa zablokovať proxy servery, ktoré anonymizujúci softvér využíva. Administrátorom diskusných fór môže byť jedno, či blokujú priamo IP adresu z Bratislavy alebo IP adresu proxy servera na Aljaške alebo na Madagaskare.

Rudiger napísal(a):
Zistenie Ip adresy ked sa pouziva tento program je NULOVE

O tom pochybujem, pozri reakcie užívateľov, ktorí tomuto konkrétnemu programu balansujúcemu na hrane medzi anonymizujúcim softvérom a ilegálnym IP spoofingom udelili priemerne iba 2 z 5 hviezdičiek a medzi sťažnosťami sa (v rámci štúdia angličtiny) okrem iného dočítaš, že IP adresu tento softvér aj tak často nedokáže skryť spoľahlivo, alebo že nadmerne spomaľuje surfovanie...

Ďalej je humorné, že na webstránke daného softvéru nenájdeš žiadny kontakt na jeho autorov, meno ani jednej osoby... Už len toto samotné je napríklad v Nemecku ilegálne. Každá webstránka na serveri v Nemecku, aj keby bola iba o konvalinkách kvitnúcich na lúke v lese, musí obsahovať link na takzvané Impressum obsahujúce meno osoby zodpovednej za danú doménu.

Keď autori softvéru ani nezverejňujú svoje mená, s legálnosťou ich produktu to asi nie je také radostné, ako píšeš. Sarkasta Vyplazený jazyk Sarkasta Tipujem si, že to budú Rusi, podľa chýb v angličtine na webstránke nie rodení Angličania ani Američania. Досвидания, Рудигер!

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Pravidlá diskusného fóra Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku Predošlá  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006