Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Je to naozaj tak skvele?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Kniha návštev / Guest Book
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Vigez
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 31. máj 2006, 12:45    Téma: Je to naozaj tak skvele? Odpovedať s citátom

Neviem si pomoct, ale nepatri ku mne katolickla mentalita.
No priznavam, ze niektori katolici su mudri a seriozni ludia, no je ich dost malo...
Skuste mi povedat, preco vlastne sa tak prudko presadzuje nabozenstvo na skolach???
Vlna


Tanec

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 21. apríla 2006, 16:54
Návrat hore
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: sobota, 3. júna 2006, 12:07    Téma: Odpovedať s citátom

Vigez napísal(a):
Skuste mi povedat, preco vlastne sa tak prudko presadzuje nabozenstvo na skolach???

Prečo si myslíte, že sa náboženstvo na školách presadzuje a ešte aj prudko?

Na štátnych základných školách (učila som v štátnom školstve 23 rokov) majú rodičia možnosť výberu: etickú výchovu alebo náboženskú výchovu.

Nie je to prudké presadzovanie – je to jedna z dvoch možností a je na rodičovi, ktorú pre dieťa zvolí.

Na cirkevnej základnej škole je náboženstvo jedným z vyučovacích predmetov. A tú si žiak, respektíve jeho zákonný zástupca zvolí, rozhodne sa pre vzdelanie v takejto inštitúcii pre svoje presvedčenie, možno aj pre kvalitu vzdelania...

Cirkevnú strednú školu si už študent volí sám, tiež pre niečo...

Stále som nenarazila na prudké presadzovanie... Napíšte konkrétne argumenty.

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 21. apríla 2006, 17:57

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Vigez
hosť fóra






PríspevokZaslané: sobota, 3. júna 2006, 20:09    Téma: Odpovedať s citátom

Sám mám kamaráta pána farára ktorý vyštudoval teológiu a vie objektívne súdiť ludí aj situáciu kotrá teraz v školstve je. Pokiaľ viem volakedy sa učila na ZŠ iba etika aj to iba ten kto si ju vybral. Prečo si teraz musí človek vybrať medzi náboženstvom alebo etikou?
Myslíte si že ludia chodia na vašu školu kvoli tomu že ste cirkevné gymnázium? Alebo kvoli iným faktorom? Myslíte si, že tí ľudia čo sa obliekajú do čierneho chodia na vašu školu kvoli tomu že je cirkevna?
A posledna otazka. Kto vas financuje? Štát alebo cirkev?

Vopred ďakujem za odpoveď. Vigez

Modlitba

Pôvodný dátum príspevku – pondelok, 24. apríla 2006, 18:03
Návrat hore
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 11:27    Téma: Odpovedať s citátom

Situácia v školstve je mizerná na všetkých školách, bez rozdielu, či sú to štátne alebo cirkevné, možno sa majú lepšie na súkromných školách, lebo vyberajú školné...

Vyberať si nemusíte, môžete... a keď vám nevyhovuje náboženstvo, tak hádam proti etike už by ste výhrady mať nemuseli... vedieť sa slušne správať nebolí alebo áno?

Cirkevné školy financuje štát – z daní daňových poplatníkov – a tie rodičia našich detí platia tak, ako každý občan tohto štátu, či mu chodia deti na štátnu školu alebo na súkromnú školu.

Cirkevných škôl na Slovensku zase až tak veľa nie je – ani nie 5% zo všetkých škôl. Je to tak prudko veľa?

Prečo na našom gymnáziu a základnej škole študenti študujú?

Skúste sa s niektorým z nich skontaktovať alebo s ich rodičmi, hádam vám na to dajú odpoveď.

Ja môžem povedať len toľko, že sa snažíme študentom zabezpečiť odbornosť vo vzdelaní.

No nielen to. Snažíme sa, aby nemali strach a nebáli sa vyzliecť svoj ochranný plášť, keď vstúpia do školy, aby smeli byť takí, akí sú, že ich akceptujeme so všetkým, čo k nim patrí. Vždy máme úprimný záujem o nich. Niekedy nástojčivý, ale v konečnom dôsledku poháňajúci ich – našich študentov dopredu.

Pôvodný dátum príspevku – pondelok, 24. apríla 2006, 19:00

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
matkis
hosť fóra






PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 15:31    Téma: vigez - prečo môj syn študuje na cirkevnej škole Odpovedať s citátom

Môj syn navštevoval štátne gymnázium. Sám sa rozhodol z jedného dňa na druhý, že prestúpi na cirkevné gymnázium. Na otázku prečo študuje na cirkevnej škole sa pokúsim odpovedať jeho výrokmi:
- " mami profesori ma majú vcelku radi " / naposledy som to počula z jeho úst, keď bol druhákom na ZŠ / 7 rokov to nepovedal dosť dlho nie?
Je veľmi dôležité pre dozrievajúceho mladého človeka, aby aj na pôde školy cítil lásku zo strany vyučujúcich a to na tejto škole cítiť
- pri odchode na lyžiarsky výcvik nemuseli profesori kričať po študentoch, ako to bývalo zvykom na iných školách, študenti vedeli čo majú robiť ale hlavne ako sa správať
- život by dali za svojho telocvikára! Je pre nich veľkým vzorom.
- má veľa kamarátov, rozumejú si navzájom, ako on vraví : " sme na jednej vlnovej dĺžke " - a to je viera.
- pani profesorka Miklová so svojou rodinou obetovala jarné prázdniny a na jarnú lyžovačku si so sebou zobrala aj 12 študentov. Dojmy: " veľmi veľa sme sa nasmiali a veľa sme sa rozprávali. Bolo výborne" VĎAKA !!!
Táto škola im dáva to, čo sa nedá kúpiť - duchovné bohatstvo. Som veľmi vďačná, že Božia prozreteľnosť ho priviedla práve na túto školu.

Pôvodný dátum príspevku – štvrtok, 27. apríla 2006, 19:15
Návrat hore
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 15:55    Téma: Odpovedať s citátom

Vďaka za slová uznania. Úsmev V dnešných časoch je ich veľmi málo. Tí rodičia, ktorí sú s prácou pedagógov spokojní, tí nám to neprídu povedať, ale keď spokojní nie sú, máme ich tu hneď. Konštruktívnu kritiku berieme, ale opatrenia ne zlepšenie musia byť urobené na oboch stranách a to niekedy nechcú akceptovať.

Áno, snažíme sa okrem odborných vedomostí rozvíjať aj ducha našich študentov. Duchovný život sa dá chápať ako stráženie vnútorného ohňa, ktorý horí v každom z nás. Keď pootvoríme dvierka svojej pece príliš dokorán, žiara sa v nej neudrží a rýchlo sa premení na popol.

Snažíme sa strážiť vnútorný oheň našich študentov - polienka naň prikladáme každý deň. Možno z nich zostanú len triesočky, ale aj z tých sa dá urobiť ohník.

Keď si modlitbou budeme strážiť vnútorný oheň, rozleje sa v nás teplo a tohto tepla bude dosť pre všetkých, ktorých v živote stretneme.

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 13:45

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
William Hviezdoslav
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 25. 5. 2006
Príspevkov: 32

Reputácia: -125.6
Hlasovania: 2

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 17:09    Téma: Odpovedať s citátom

vy ste nejaka literarna Vyplazený jazyk

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 20:01
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 11. júna 2006, 18:29    Téma: Odpovedať s citátom

Aj ja sa čudujem...

Pôvodný dátum príspevku – utorok, 2. máj 2006, 10:18

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Ria
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 19. júla 2006, 18:32    Téma: Odpovedať s citátom

Rodičia i študenti si vyberajú cirkevné školy, lebo pochopili, že tieto ich naučia, že život má aj iný rozmer, ako len ten, ktorý im vnucujú médiá a pod. Na toto, zvyčajne, na štátnych školách nie je veľa času.
Ak si deti uvedomia, že okrem toho, aby boli vzdelaní profesionáli, je rovnako dôležité, aby sa naučili rešpektovať život a pomáhať tým, ktorí to potrebujú, kedykoľvek a nie len kampaňovite, ako sa to často deje. Že im v tomto môže pomáhať viera, je len pochopiteľné.

Pôvodný dátum príspevku – streda, 3. máj 2006, 7:23
Návrat hore
cojaviem
hosť fóra






PríspevokZaslané: sobota, 27. septembra 2008, 20:50    Téma: Odpovedať s citátom

tak aj ja som pre toto sem prisla. ze je tu taka rodinna..pohodova atmosfera. pani riaditelka sa casto pri nas zastavi ked nas stretne a zaujima sa o nas. kde ideme.. ci sa nam chce.. co robime a tak.. ako sa mame. na ZS ame mali riaditelku, kt radsej kupila 3 klaviri a neviem aku drahu bustu dala urobit.. ako by dala spravit roky slubene plastove okna. alebo podlahu. a vsetkych 9 rokov nam slubovali stale nieco nove. keby niet tam aspon zastupkyne tak by uz asi ani nebola. no ale nie to by som chcela. ozaj sa tuna da so vsetkymi bavit. mam tuto skolu rada Cool
Návrat hore
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Kniha návštev / Guest Book Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006