Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

O zbytočnosti disk. fóra a niektorých jeho užívateľov
Choď na stránku Predošlá  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> O fóre a stránkach
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  

Čo pokladáte za najadekvátnejšie riešenie tohto problému?
Zrušme diskusné fórum!
25%
 25%  [ 2 ]
Som spokojný/á s diskusným fórum(si hrochoť)
62%
 62%  [ 5 ]
Vylúčme užívateľov ktorí píšu hovädiny!
12%
 12%  [ 1 ]
Celkovo hlasov : 8

Autor Príspevok
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: utorok, 9. januára 2007, 22:13    Téma: Odpovedať s citátom

rohlik napísal(a):
Ďakujem pánu Adminovi za jeho ochotu a nezištnú pomoc(toto som naozaj
od Vás neočakával, som Vám veľmi zaviazaný) pri posudzovaní toho, ktoré príspevky a témy sú bezobsažné, za editovanie príspevkov, za moje odbremenenie, a taktiež mu prajem veľa zdravíčka(hlavne toho duševného), veľa pracovných aj osobných úspechov a dlhý život.

Cool mas proste smolu...

_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 2:27    Téma: Odpovedať s citátom

Vymazané témy a príspevky z fóra IX.B boli obnovené zo zálohy databázy, vrátane legendárnej, intelektuálne náročnej témy Noooo čo bis me radi?

O jej obnovenie ma špeciálne prosil Rohlík, pretože mu najviac prirástla k srdcu. Cool Možno si ju aj preto obľúbil, lebo Admin do nej tiež poslal 4 príspevky. A sami uznáte, že vymazávať administrátorove príspevky z fóra by bolo... ehm... nechutné. Žmurk

Príspevky sa zachovali v plnom pôvodnom znení, ale nebolo možné zachovať pôvodný čas zaslania príspevkov. Tento je preto v každom príspevku uvedený na konci drobným písmom. Prosíme vás, aby ste sa s týmto zmierili. Časom, ak už do týchto starších tém nikto nič nenapíše, samy sa prepadnú v zozname smerom nadol medzi staršie témy. Dočasne žiaľ budú zo zálohy obnovené témy uvádzané medzi najnovšími témami vo fóre IX.B.

Nebolo tiež možné zo zálohy databázy prebrať stav hlasovaní v obnovených témach. Aspoň môžete hlasovať odznova. Žmurk

Nie je problém, ak niektoré témy majú v názve 8.B a nie 9.B. Veď keď boli založené, trieda sa ešte volala 8.B Zvolanie Práve to je zaujímavé na archívoch, že dokážu dokumentovať vývin tried z roka na rok. Nechal by som tam bez obáv 8.B, lebo zo zaradenia fóra medzi ročníky a tiež z dátumov jednotlivých príspevkov je vždy jasné, o ktorú triedu v ktorom školskom roku išlo.

Autorom všetkých z databázy obnovených príspevkov museli byť zresetované prístupové heslá do fóra. Zresetované heslá boli všetkým, koho sa to týka, zaslané emailom. Po prihlásení do diskusného fóra si v rubrike Moje nastavenia môžete znova nastaviť svoje vlastné pôvodné heslo.

Ak by niekto mal problémy s prístupom do fóra, nech pošle email na adresu admin@vdp.sk.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 3:36    Téma: Odpovedať s citátom

Admin napísal(a):
Ak by niekto mal problémy s prístupom do fóra, nech pošle email na adresu admin@vdp.sk.

Prišla notifikácia, že Rohlíkova emailová schránka je preplnená a neprijíma poštu (ani email s resetovaným heslom do fóra). Schránku teda treba odopchať a potom na stránke s prihlásením do fóra kliknúť na Neviem si spomenúť na svoje heslo! Nové provizórne heslo bude doručené emailom. Tento postup môže použiť aj hocikto iný, kto zabudol svoje heslo. Ak by nič iné nezaberalo, obráťte sa na admin@vdp.sk.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo 1
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:10    Téma: Odpovedať s citátom

p. admin, ja som Majlo a nejde mi sa zaregistrovat do fora...moj email je [...], tak mi poslete njake moje heslo, lebo vobec mi to nejde Otrasné Nechápem
Návrat hore
Majlo 1
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:19    Téma: Odpovedať s citátom

pleas, poslite mi ho Plač
Návrat hore
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:24    Téma: Odpovedať s citátom

Dakujem Vam velmi pekne, p.admin, mate to u mna Žmurk
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Majlo 1
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:35    Téma: Odpovedať s citátom

p. admin, ked sa prihlasim do fora pod Vasim heslom, co Ste mi dal tak mi nejde otvorit vincentdepaul.sk/forum/index.php...ked sa prihlasim, proste biela obrazovka
Návrat hore
Majlo 1
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:39    Téma: Odpovedať s citátom

sry, nie index.php ale login.php
Návrat hore
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:40    Téma: Odpovedať s citátom

Ja som mal ten isty problem ako Majlo.
Napisalo mi , ze tu bola nejaka udrzba a jednoducho som musel poziadat o nove heslo Otrasné

_________________

Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Majlo 1
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:44    Téma: Odpovedať s citátom

ale mne to nejde ani s novym ani zo starim, proste mi to nejde odkedy som si napisal do profilu emailovku.... totalna birokracia
Návrat hore
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 18:48    Téma: Odpovedať s citátom

ok. dakujem Vam este raz za vasu ochotu, uz to fici....diks Žmurk
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 23:02    Téma: Odpovedať s citátom

Problémy mohli mať dnes len ľudia, ktorí vo svojom profile (Moje nastavenia) mali uvedenú:
  • vymyslenú (neexistujúcu) emailovú adresu
  • neaktuálnu emailovú adresu
  • dnes zistili, že tam majú neaktuálnu adresu a zamenili ju aktuálnou (Majlo, možno aj Adam)
Ak tam mal niekto zlú emailovú adresu, nemá mu kam byť doručené resetované heslo. Ak ešte niekto má tento problém, nech napíše zhocikiaľ email na adresu admin@vdp.sk so žiadosťou o pomoc a dáme to do poriadku.

Ak si niekto vo svojom profile (Moje nastavenia) zmení emailovú adresu, jeho konto sa stane dočasne neaktívnym a aktivovať ho znova musí niektorý z administrátorov fóra (podobne ako pri prvej registrácii vo fóre). Považujeme to za zbytočnosť, ale žiaľ nedá sa cez administrátorské rozhranie vypnúť. Bolo by sa treba hrabať v konfiguračných súboroch softvéru, na čo žiaľ chýba čas. Smútok

Napriek tomu, ak má niekto neaktívne konto, namiesto prázdnej bielej stránky login.php by sa mu mal zjaviť oznam-vysvetlenie, že konto momentálne nie je aktívne. Ide o poruchu, ktorú takisto momentálne nemáme čas riešiť. Smútok Hlavne nie je jasné, kde by sa mala riešiť. Súbor login.php používame bez zmeny zo základnej inštalácie phpBB. Ale zvyšok kódu sme už veľakrát upravovali rôznymi modifikáciami a možno jedna z nich spôsobuje výpadok stránky login.php pri neaktívnych kontách návštevníkov.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – štvrtok, 11. januára 2007, 0:31 (celkovo 4-krát opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 23:08    Téma: Odpovedať s citátom

Admin napísal(a):
Ide tu o poruchu, ktorú takisto momentálne nemáme čas riešiť.
tak ja by som to dal medzi prve kroky, ktore by sa mali riesit......skor ci neskor by sa to malo spravit...
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 23:32    Téma: Odpovedať s citátom

Majlo napísal(a):
tak ja by som to dal medzi prve kroky, ktore by sa mali riesit......

Prečo medzi prvé kroky Otázka Čo je na tej chybe také závažné Otázka Tá biela prázdna stránka login.php sa zjaví len vtedy, keď sa niekto, koho konto je neaktívne, snaží prihlásiť na stránky fóra.

To sa môže stať iba ľuďom, ktorým bol zakázaný prístup do fóra a napriek tomu sa o to pokúšajú. Alebo ľuďom, ktorí si zmenili emailovú adresu (ako dnes Ty), ale tým sa po zmene emailovej adresy zase zobrazí upozornenie:

citát:
Tvoje nastavenia sa úspešne aktualizovali, ale keďže si zmenil(a) dôležité informácie, tvoje konto je dočasne neaktívne. Skontroluj si prosím svoju e-mailovú schránku, poslali sme ti tam informácie, ako si môžeš konto znova aktivovať. Ak je nevyhnutné, aby ti konto aktivoval administrátor, musíš počkať na zásah administrátora.

Ešte sa to môže stať novo registrovaným členom, ak sú netrpezliví a ihneď po registrácii sa snažia prihlásiť do fóra, aj keď sa im zobrazilo upozornenie, že nové členstvo vo fóre musí byť najprv schválené niektorým z administrátorov fóra.

Radi by sme zrušili všetky administrátorské kontroly nových členstiev, ale potom sa nám tu automaticky vo fóre registrujú roboti a za hodinu stihnú vo fóre roztrúsiť aj zopár desiatok spamov. Čiže to nie je byrokracia, ale ochrana pred spamom.

Je to v phpBB žiaľ hlúpo vymyslené, že opätovné aktivovanie účtu musí robiť administrátor. Takže stačí „počkať na zásah administrátora“ a všetko bude OK. Napríklad mi bola dnes doručená emailom notifikácia, že Majlo si zmenil emailovú adresu a či má byť Majlovo konto znova aktivované. To som urobil. Stačí teda chvíľu (pár hodín, deň...) počkať a konto sa znova aktivuje.

Radi by sme zabránili tomuto zbytočnému deaktivovaniu konta po zmene emailovej adresy, žiaľ nemáme momentálne čas vŕtať sa v konfiguračných súboroch softvéru, je veľa inej dôležitejšej práce. Smútok

Ak niekto z vás má záujem v tomto pomôcť, radi vám pošleme zaZIPovaný kompletný balík konfiguračných súborov nášho softvéru (stovky súborov...) a v nich môžete skúsiť pohľadať, prečo login.php pri neaktívnych kontách štrajkuje alebo ako by sa dalo zabrániť dočasnému deaktivovaniu konta pri zmene emailovej adresy. Bude sa to ale asi podobať hľadaniu ihly v kope sena. Sorry...

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – štvrtok, 11. januára 2007, 0:32 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Majlo
virtuóz(ka) fóra
virtuóz(ka) fóra


Na fóre od: 3. 12. 2006
Príspevkov: 624
Bydlisko: Under the bridge
Reputácia: 387
Hlasovania: 3

PríspevokZaslané: streda, 10. januára 2007, 23:38    Téma: Odpovedať s citátom

ok,ok, to bol len navrh.....kazdopadne, keby neboli vymazane tie fora, tak by sa to nestalo, ale co sa stalo, to sa stalo a j to Mattovi a Rohlikovi odpustim......
_________________
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> O fóre a stránkach Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku Predošlá  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006