Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Ziak nemoze vyjadrit kritiku a nikto ho NEPOCUVA
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Informatika
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: streda, 11. októbra 2006, 20:02    Téma: Ziak nemoze vyjadrit kritiku a nikto ho NEPOCUVA Odpovedať s citátom

Ja by som chcel podotknut ze na nasej skole niekto nepocuva ziakov... Aj ked maju pravdu typicky priklad p.uc H[...] to je ina vec ktoru zial nemozem povedat lebo by ma p.Riaditelka zabila Úsmev No ja sa vyznam do Pocitacov a budoval som [spoluzakladatel pocitacovej ucebne jeden] a mne zakazu pomahat skole ZADARMO.Povazuju ma za nebezpecenstvo lebo som Hacker a za vsetko zle nesiem zodpovednost ale za pozitivne veci ktore som urobil si mi ani na meno nespomenu ale ked ide o problem "Za to moze ..." ani mi nedaju zaprvadu ja to nikomu nevycitam ale aspon pomahat sloke by my mohly dovolit ...... Zvolanie Zvolanie To sa mi zda trocha nefer Zvolanie Tyran
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 12. októbra 2006, 7:00    Téma: Odpovedať s citátom

Každú pomoc si ceníme a sme za ňu vďační. Neodmietame žiadnu pomoc.

Ale nesmie ísť na úkor povinností, ktoré má každý z nás.

Napríklad ja sa starám o webstránky. (Práve je sedem hodín ráno a už dvakrát dnes ráno bolo treba z fóra vymazávať spam, celkovo vyše 10 príspevkov.)

Nemôžem si povedať, že namiesto starania sa o webstránky pôjdem trebárs polievať kvety v kvetináčoch v školskej budove, lebo ma to viac baví.

Netuším, o čo konkrétne ide v tvojom prípade. Ale z minulosti viem, že nám všelikto chcel pomáhať – na úkor plnenia si povinností žiaka alebo študenta.

Čiže niekto chcel síce pomáhať, ale zároveň očakával, že sa nebude musieť pripravovať na vyučovanie v tej istej miere, ako ostatní žiaci. Zanedbával svoju prípravu na vyučovanie.

Navrhujem, aby si sa zamyslel, či to náhodou nie je aj tvoj prípad.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 12. októbra 2006, 14:46    Téma: Odpovedať s citátom

Takto admin ja mam doma 8 pc 2 laptopi a 2 servere plus pda..... Ja sa do pc rozumiem a to ze robim v Ageme ako servisneho technika svedci o tom ze mam urcite klvality.... Priznavam ze trocha skolu nechavam na 4.mieste... A este ja som skritizoval bezpecnost skolskej siete a obvynili ma z Hackerstva.... a inych titulov a za to mi chceli dat vylucenie zo skoly a trestne oznamenie pritom ziadne data nezmizli... Hnev a le aj tu malu pomoc by si mohly vazit Úsmev To by ma potesilo a nechat ma rozvijat sa v svojom obore este viac Úsmev Plač
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 12. októbra 2006, 15:05    Téma: Odpovedať s citátom

Ale veď ti nikto nezakazuje, aby si sa rozvíjal...

Za tvoju pomoc škole v minulosti sme ti určite vďační.

Len zas prosím pochop, že na správu PC a siete máme plateného zamestnanca.

Je na jeho uvážení, či akceptuje tvoju ponuku pomoci alebo nie.

Som si istý, že aj keby ponuku pomôcť neakceptoval, určite si váži a cení ochotu pomôcť zo strany každého žiaka, učiteľa alebo rodiča.

Tak sa hneď neurážaj a pochop, že niekedy, keď človek potrebuje niečo kvalitne urobiť, radšej sa spoľahne sám na seba, než keby mal ďalším ľuďom vysvetľovať, ako to má presne všetko vyzerať.

Tento problém poznám z tvorby webstránok... Niekedy je lepšie niečo urobiť sám, aj keď teoreticky traja ľudia by tú istú vec zvládli rýchlejšie... Lenže kým by sa tí traja dohodli a všetci traja by pochopili to isté, jeden by to už dávno mal hotové.

(Často, keď traja ľudia pracujú na jednej veci, dopadne to tak, že jeden z nich, čo do toho najviac vidí, musí stále naprávať chyby ostatných dvoch... Asi práve tomuto sa chce vyhnúť náš správca PC.)

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 12. októbra 2006, 15:46    Téma: Odpovedať s citátom

takto ja som s nim hovoril ze on by t6o aj uvital len je proti tomu p.Riaditelka a p.Tridna ale to by nevdilo keby p.riaditelka zmenila na mna nazor.Ona si asi misli ze ja som nahorsi a ja mozem za vsetko.... Úsmev VELMI BY SOM SA POTESIL KEBY JEJ TO NIEKTO VYSETLIL Nechápem Úsmev Radosť
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 13. októbra 2006, 9:52    Téma: Odpovedať s citátom

Milý Rudiger,

nie je potrebné nič vysvetľovať cez internet, lebo my sme si to spolu vysvetlili a povedala som ti dôvody, pre ktoré to nie je možné.

Teraz máme odborného správcu, ktorý je za učebne zodpovedný a prevzal na seba aj hmotnú zodpovednosť. Dáva všetko do poriadku a stíha to bez toho, aby mu niekto zo žiakov pomáhal.
Ak bude potrebovať pomoc, budeme to riešiť.

Teba by som prosila, aby si sa venoval olympiáde z informatiky, o ktorú som ťa prosila a keď potrebuješ dobré referencie, tak by si sa do jej realizácie mal pustiť, aby si to v časovom limite, ktorý na to máš, zvládol.

Prajem ti pekné chvíle strávené pri jej príprave.

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 13. októbra 2006, 17:18    Téma: Odpovedať s citátom

Draha pani Riaditelka, Ja vas nesklamem v pocitacoch som tak dobry ako p.Spravca nemozem povedat ze lepsi lebo to si ziaden technik nemoze dovolit Tyran A ja ich tam vyplieskam v pc az budu plakat a pojdu domov Úsmev Nesklamem doveru ktora bola vo mne vlozena Hnev
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 14:18    Téma: Odpovedať s citátom

Trochu narusim tuto vymenu nazorov.
Ved tato tema bola vytvorena pre vyuc. predmet "informatika".

Myslim si, ze vyucovanie informatiky v tejto skole je kvalitne pozadu. Na ZS ziadne a na gymnaziu len tak aby sa nepovedalo.

V skole do ktorej chodim teraz sa informatika vyucuje povinne 3 hodiny to tyzdna, co musi absolvovat kazdy. Plus koho to bavi si moze vybrat ako nepovinny predmet dalsiu informatiku, co do dokopy cini 6 hodin do tyzdna.
A to nehovorim a informatike typu "poc. hry" alebo "intermet explorer". Nas vyucuju graficke programy, programy na strih videa, admnistrativne programy atd.

Prajem skole sv. Vincenta vela uspechov a postupne zlepsovanie sa v tomto predmete.
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 16:29    Téma: Odpovedať s citátom

adam3313 napísal(a):
Myslim si, ze vyucovanie informatiky v tejto skole je kvalitne pozadu.

Milý Adam,
koľko má každá škola vyučovacích predmetov a koľko hodín z nich učí, rozhodujú učebné plány. Keďže my sme škola zameraná na jazyky, máme v učebných plánoch naozaj málo informatiky. Preto máme na ZŠ aspoň krúžky z informatiky.
Pokúsime sa však tento problém v budúcnosti riešiť.

adam3313 napísal(a):
Prajem skole sv. Vincenta vela uspechov a postupne zlepsovanie sa v tomto predmete.

Ďakujem za prianie, dúfam aj ja, že sa nám to podarí.

Prajem ti radosť z úspechov v učení.

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 20:57    Téma: Odpovedať s citátom

Pani Riaidtelka, chcel by som vyjadrit svoju objektivnu kritiku.Adam.. ma pravdu.. A je sice pravda ze ja stojim za vela zlych veci z pocitacmi ktore sa stali v minulosti ktore som prevadzkoval z domu. To teraz nechajme tak! Obratil som nazor a chcem skole pomoct!Mam vela skusenosti som v Microsoft Technet a Domam mam 8 Pocitacov dva Laptopi a milon dalsich veci. Mam urcite kvality. Som zamestani v Agem Computers a v BGS Levi. Podielal som sa vytvoreni ucebne pc.I s panom uc.Horeckym.Preto si mysli ze by som si zasluzil druhu sancu ukazat aj to dobre co je vomne nemyslite?A myslim ze vsetci vedia ake su nedostatky!Myslym ze ako pani Riaditelka by ste tu druhu sancu mohli zvazit a zarucujem ze to aj s p.Martinom dokazali doviest do lepsieho svetla a nejako to konecne dat dokopy.Lebo po predchadzajucom spravcovi... Nebudem menovat Dufam ze sa neurazite pani riaditelka.Ostalo ako velka spust a aj po takzvanom Cisticovi. a mna niekto obvinil ze som tam dal virusi ja co som tam nebol dva roki Hnev Sak to je smiesne Rehot Dakujem za moznost vyjadrit svoj nazor a dufam ze zan nebudem nejako potrestany Cool

Nebolo umyselom nikoho poskodit ani sa nejako chvalit pred ostnymi Cool
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 21:02    Téma: Odpovedať s citátom

A este nic v zlom pani Riditelka ale chcel by som vam odporucit keby ste dala na odbornikov ktory su na skole ako su :Mgr.Molcanyi.Matej Lutonsky a Ja a a pan spravca Martin a dalsi .Keby ste zacali pocuvat nas odbornikoch v tejto oblasti bolo by to hned lepsie Cool a to vam GARANTUJEM Cool Skuste nam dat sancu Žmurk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: piatok, 3. novembra 2006, 13:21    Téma: Odpovedať s citátom

Rudiger napísal(a):
A este nic v zlom pani Riditelka ale chcel by som vam odporucit keby ste dala na odbornikov ktory su na skole ako su :Mgr.Molcanyi.Matej Lutonsky a Ja a a pan spravca Martin a dalsi .Keby ste zacali pocuvat nas odbornikoch v tejto oblasti bolo by to hned lepsie Cool a to vam GARANTUJEM Cool Skuste nam dat sancu Žmurk

Rudiger, však na to tu máme toto diskusné fórum, aby si nám mohol dať radu priamo tu, online.

Čiže sem s radami Zvolanie Mne sa zdá, že momentálne všetko na škole v oblasti PC ide správnym smerom. Momentálne sa napráva to, čo doteraz nebolo OK.

Ak náš terajší správca PC a siete nepotrebuje pomoc od druhých osôb, netreba sa mu vnucovať. Už sme to tu viackrát prebrali.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – piatok, 3. novembra 2006, 13:49 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: piatok, 3. novembra 2006, 13:39    Téma: Odpovedať s citátom

A ešte niečo. Ak chceš, Rudiger, aby ťa ľudia brali vážne, fakt by si mal lepšie písať po slovensky.

Ja som síce za zrušenie tvrdého Y, ale zatiaľ ho nikto nezrušil Zvolanie

Čiže keď Ty sem do fóra napíšeš 5 riadkov po slovensky a máš v nich 70 gramatických chýb (väčšinu tvrdých Y ľubovoľne poprehadzovaných s mäkkými I), ešte sa potom čuduješ, ak ľudia neberú príliš vážne, čo píšeš Otázka

Často hovoríš s obdivom o hackeroch. Tak teraz Ti tu odcitujem, čo napísali dvaja známi americkí hackeri. Dobre si to prečítaj:

citát:
Píšte jasne, spisovne a bez preklepov

Skúsenosť nás učí, že nedbalí a nepozorní pisatelia väčšinou tiež nedbalo uvažujú (a programujú). Odpovedať takým ľuďom je zbytočné. Radšej sa budeme venovať niečomu užitočnejšiemu.

Vyjadrovať sa presne a jasne je veľmi dôležité. Ak to tebe nestojí za námahu, nám zase nestojí za pozornosť čítať, čo nám píšeš. Svoj jazyk starostlivo prečisti. Nemusí byť upätý či formálny – hackeri skôr ocenia neformálny, slangový, vtipný jazyk, ak sa v ňom dokážeš vyjadrovať presne. Tvoj záujem a sústredenie však musia byť viditeľné.

Používaj správnu interpunkciu a veľké písmená. Nepíš VŠETKO VEĽKÝMI PÍSMENAMI – to sa považuje za písanú formu kričania a za protivnosť. (Písať všetko malými písmenami nie je oveľa lepšie, protože sa to potom ťažko číta. Alanovi Coxovi to budú tolerovať, ale tebe nie.)

Všeobecne povedané, ak píšeš ako pologramotné nemehlo, budeš ignorovaný. Odozvou na niekoho, kto sa vyjadruje ako fuckt d0st wesely maggor, býva iba ticho (alebo posmech).

Celý článok hackerov Erica Stevena Raymonda a Rick Moena si môžeš prečítať v českom preklade alebo (čo treba obzvlášť odporučiť) v šťavnatom anglickom origináli.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: piatok, 3. novembra 2006, 15:04    Téma: Odpovedať s citátom

Rudiger, pan Adnim na uplnu pravdu.
Ty dokazes napisat aj celkom inteligentne prispevky, dokazes sa aj inteligentne vyjadrit, ale ta gramatika Nechápem .

Skus sa zlepsit a zaroven sa zlepsi vsetko okolo Teba Žmurk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 3. novembra 2006, 17:54    Téma: Odpovedať s citátom

Ja si to priznavam ze moja gramatika stoji za houby! Ale uvedomnte si ze ked pisem prispevky pisem ich rychlo!! Cize pisem take Y,I ake mam pod rukou potom to rychlo odoslem a venujem sa administracii serveru..CS a WEB...... Ja nejsom pofik ako p.Alexander Avenarius kory pise rychlo a bezchybne...... A este prepacte ze pisem tak zle ale mam bezrotovu klavesnicu ktora zle reaguje...
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Informatika Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006