Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Vznik vesmíru – prednáška univ. profesora Krempaského!

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Upútavky
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: nedeľa, 5. novembra 2006, 18:02    Téma: Vznik vesmíru – prednáška univ. profesora Krempaského! Odpovedať s citátom

Srdečne všetkých pozývame na prednášku s diskusiou:

Vznik vesmíru

Prednášateľ je sám hviezdny univ. prof. Július Krempaský, DrSc., člen Slovenskej akadémie vied. (Pozri interview v SME / profilový článok.)

Dátum konania: utorok, 14. novembra 2006, o 19:00

Miesto konania: v sále Vincentínum na prízemí nášho kostola sv. Vincenta de Paul na Tomášikovej ulici č. 8 v Bratislave-Ružinove

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
rohlik
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 93

Reputácia: 224.2
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 17. novembra 2006, 13:23    Téma: Odpovedať s citátom

Bola to veľmi pekná prednáška, musím uznať Úsmev Študent Študent Študent
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: piatok, 17. novembra 2006, 13:49    Téma: Odpovedať s citátom

Veľmi som tam chcel ísť, ale žiaľ zase bolo toľko roboty, že som nestihol.

Prof. Krempaský však pred pár rokmi už prednášal špeciálne iba učiteľom našej školy (v našej jedálni) a dodnes si pamätám niektoré jeho podnetné myšlienky na tému, ako treba správne čítať Bibliu a chápať metafory v nej obsiahnuté. (Najmä ohľadom stvorenia sveta v 1. knihe Mojžišovej – Genesis.)

Pointa je v tom, že viera a veda si neodporujú ani nikdy nemôžu odporovať. Bravo Zvolanie

Aj teraz najbližší pondelok sa u nás v škole chystá veľmi zaujímavá prednáška pre učiteľov, od pani psychologičky na tému Štýly učenia. Čiže ako majú učitelia prispôsobiť výučbu v triede tak, aby sa ani jeden žiak nenudil Zvolanie Lebo sú rôzne typy žiakov, každého baví iný typ aktivity... tak pani psychologička nám chce dať rady, ako učiteľ môže na hodine zaujať všetkých žiakov.

Tentoraz si dávam pevný záväzok nielen sa prednášky zúčastniť, ale aj ju zaznamenať na digitálnu videokameru a (ak pani psychologička dá súhlas) záznam z prednášky ihneď aj zverejniť na našich školských stránkach – ako video, audio, alebo video aj audio.

Verme, že to v pondelok vyjde.

Strašne mi je ľúto, že sa nepodarilo zaznamenať už prvú, októbrovú prednášku tejto pani psychologičky na tému Prečo sú niektorí žiaci na vyučovaní nedisciplinovaní Otázka Bola to úžasná prednáška, kde znova jasne zaznelo, ako viera súvisí s povolaním učiteľa a povolanie učiteľa s vierou.

Pani psychologička však reprízy tejto istej prednášky máva aj na iných miestach v Bratislave, tak dúfam, že sa raz podarí na digitálne video dodatočne zachytiť aj jej prvú prednášku Prečo sú niektorí žiaci na vyučovaní nedisciplinovaní Otázka a zverejniť ju na našich stránkach.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Upútavky Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006