Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Zlyhali nám zálohy databáz MySQL z fóra u min. providera

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> O fóre a stránkach
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: pondelok, 15. máj 2006, 18:40    Téma: Zlyhali nám zálohy databáz MySQL z fóra u min. providera Odpovedať s citátom

Dôvod, prečo sa nám toto diskusné fórum po presune na server v USA zatiaľ nedarí rozbehnúť v pôvodnej šírke a podobe, je ten, že z diskusného fóra u minulého providera máme k dispozícii 26 záloh databázy MySQL, avšak z toho 25 záloh je poškodených a nedajú sa u nového providera bez rozsiahlych úprav nasadiť. Potrvá nám asi minimálne do stredy 17. mája 2006, kým sa nám to podarí.

Chyba, ktorá sa vyskytuje vo všetkých 25 zálohách databázy MySQL, je táto: pozri obrázok.

Ak máte niekto z vás rozsiahlejšie skúsenosti s databázami MySQL a viete nám poradiť, ako chybu zdokumentovanú v obrázku (v každej zálohe sú desiatky takýchto chýb) môžeme čo najskôr odstrániť, prosím napíšte nám email na adresu admin@vincentdepaul.sk.

Ďakujeme za prípadnú pomoc.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – utorok, 23. máj 2006, 1:27 (celkovo 6-krát opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
hosť fóra







PríspevokZaslané: pondelok, 15. máj 2006, 21:04    Téma: Re: Zlyhali nám zálohy databáz MySQL z fóra u minulého Odpovedať s citátom

Admin napísal(a):
Dôvod, prečo sa nám toto diskusné fórum po presune na server v USA zatiaľ nedarí rozbehnúť v pôvodnej šírke a podobe, je ten, že z diskusného fóra u minulého providera máme k dispozícii 26 záloh databázy MySQL, avšak z toho 25 záloh je poškodených a nedajú sa u nového providera bez rozsiahlych úprav nasadiť. Potrvá nám asi minimálne do stredy 17. mája 2006, kým sa nám to podarí.

Chyba, ktorá sa vyskytuje vo všetkých 25 zálohách databázy MySQL, je táto: pozri obrázok.

Ak máte niekto z vás rozsiahlejšie skúsenosti s databázami MySQL a viete nám poradiť, ako chybu zdokumentovanú v obrázku (v každej zálohe sú desiatky takýchto chýb) môžeme čo najskôr odstrániť, prosím napíšte nám email na adresu admin@vincentdepaul.sk.

Ďakujeme za prípadnú pomoc.


nie je to nic zlozite, do vytvorenej tabulky, pripadne do riadku v zalohe kde vytvarate tabulku si pridajte, aby stlpec ktory mate ako primary key mal vlastnost auto_increment.....

priklad :

create table tabulka (
a int not null primary key,
b int not null,
c int not null);
insert into tabulka (a,b,c) values (1,2,3)

zmenite druhy riadok na
a int not null primary key auto_increment
Návrat hore
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: utorok, 16. máj 2006, 0:38    Téma: Re: Zlyhali nám zálohy databáz MySQL z fóra u minulého Odpovedať s citátom

hosť fóra napísal(a):
nie je to nic zlozite, do vytvorenej tabulky, pripadne do riadku v zalohe kde vytvarate tabulku si pridajte, aby stlpec ktory mate ako primary key mal vlastnost auto_increment.....

Ďakujeme za radu.

Pokúsil som sa pridať auto_increment priamo k PRIMARY KEY, žiaľ buď sa zjavila tá istá chybová hláška alebo (ak som auto_increment umiestnil inde) hláška o chybnej syntaxi MySQL.

Skopírujem vám sem daný úsek databázy. Ako vidíte, jedno auto_increment tam už máme...

kód:
DROP TABLE IF EXISTS phpbb_search_wordlist;
CREATE TABLE phpbb_search_wordlist(
   word_text varchar(50) NOT NULL,
   word_id mediumint(8) unsigned NOT NULL auto_increment,
   word_common tinyint(1) unsigned NOT NULL,
   PRIMARY KEY (word_text),
   KEY word_id (word_id)
);

Žiaľ sa teda zdá, že úpravou tejto časti kódu databázy problém nevyriešime. Smútok Totiž tu u nášho nového providera funguje zálohovanie aj obnovovanie databázy phpBB bezchybne, ale vyššie citovaný úsek kódu je absolútne rovnaký aj vo funkčnej zálohe u terajšieho providera, aj v poškodenej databáze od starého providera.

Uvítame každý ďalší návrh... Ďakujeme.


Upravil(a) Admin – streda, 17. máj 2006, 6:51 (celkovo 2-krát opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
IRWIN
elév(ka) fóra
elév(ka) fóra


Na fóre od: 16. 5. 2006
Príspevkov: 3

Reputácia: 107.9

PríspevokZaslané: utorok, 16. máj 2006, 7:33    Téma: Odpovedať s citátom

Co takto skopirovat obsahy databaz do txt formatu a odtial ich rucne s5 ponahadzovat do mySQL? Zvykne to zabrat. Tak som to robila na stranke posledne a slo to. Pripadne nahradit dane riadky povodnym scrioptom z bbphp.
Inak btw tato nova verzia bbphp for je zabavna. Chyba mi tu len avatar. inak super. Smiech
Podarilo sa mi najst od nich aj chat v tejto verzii. Nápad


Upravil(a) IRWIN – utorok, 16. máj 2006, 8:16 (celkovo 2-krát opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: utorok, 16. máj 2006, 8:31    Téma: Odpovedať s citátom

IRWIN napísal(a):
Co takto skopirovat obsahy databaz do txt formatu a odtial ich rucne s5 ponahadzovat do mySQL? Zvykne to zabrat. Tak som to robila na stranke posledne a slo to.

Čím dlhšie to skúmam, tým viac získavam dojem, že najlepšie bude úplne zabudnúť na predošlé zálohy databázy tohto fóra u starého providera a začať toto fórum úplne od začiatku tu u nového providera. Smútok Smútok Smútok

Jednoducho tu u nového providera všetko funguje tak, ako má. Zdá sa mi riskantné pokaziť toto fórum importom poškodenej databázy. Aj keby sme zálohu od starého providera možno nejakým spôsobom manuálne fixli – keďže u bývalého providera zdá sa databázy nefungovali v poriadku, možno by sa ďalšie podobné problémy vyskytli o pár dní znova... A riešili by sme každých pár dní podobné problémy...

Keď si zadáte do Googlu sql error 1062 fix, tak vám to vyhodí tisícky stránok, kde ľudia z celého sveta riešia problémy s pokazenou databázou MySQL a práve s chybou 1062 a hodnotou auto_increment – zdá sa, že ide o jedno z „najobľúbenejších“ zlyhaní databázy.

Proste keď my sme za 45 dní existencie tohto diskusného fóra u bývalého providera urobili 26 záloh a z toho 25 (!) záloh je poškodených a nepoužiteľných, tak chyba bude podľa mňa skôr na strane databáz nášho bývalého providera než na strane softvéru phpBB.

Mám rôzne ďalšie indikácie, že na vine naozaj boli neštandardné databázy u bývalého providera a nie softvér tohto fóra.

Napríklad kolegyňa z nášho partnerského švédskeho gymnázia sa pokúsila zaslať do fóra text v švédčine a namiesto jedného švédskeho písmena: å sa tam zobrazoval hieroglyf kódu. Tuná u nového providera môžem v pohode napísať do príspevku diskusného fóra to švédske písmeno å a zobrazuje sa bez problémov. A pritom ani nemusím prehadzovať fórum do UTF-8 (Unicode), funguje to švédske písmeno aj na stránke zakódovanej v stredoeurópskom kódovaní windows-1250, hoci písmeno å sa pravdaže v strednej Európe nevyskytuje v žiadnom jazyku.

Čiže náš plán pre obnovu tohto diskusného fóra bude zrejme takýto: všetko manuálne (nie cez zálohu) znova poobnovovať v tomto novom fóre u nového providera. U starého providera sme vo fóre mali zhruba 410 príspevkov, bude ich teda zrejme treba sem manuálne jeden za druhým znova vkladať. Narušia sa tým pravdaže dátumy vloženia, štatistiky prístupu k jednotlivým diskusným témam... Ale zdá sa mi to menšie zlo, než importovanie poškodenej databázy alebo manuálne plátanie poškodenej databázy s tým, že o pár dní znova možno vyskočí ďalší podobný problém...

Tak či onak, aj keď manuálne nahadzovanie všetkých bývalých fór, príspevkov, registrovaných návštevníkov atď. bude asi časovo oveľa náročnejšie (možno to všetko stihneme až na budúci víkend), aspoň budeme mať istotu, že databáza tohto fóra u nového providera je absolútne čistá a neporušená.

Čiže netreba sa báť: všetky príspevky od založenia diskusného fóra 1. apríla 2006 až dodnes budú na týchto stránkach neskôr obnovené, v plnej šírke so správnou diakritikou (mäkčene) aj interpunkciou (zaoblené úvodzovky, predĺžené pomlčky...).

Takisto všetci zaregistrovaní návštevníci budú obnovení, akurát im budeme musieť zresetovať heslo na prístup do fóra. Čiže keď nahodíme všetkých bývalých ca. 75 registrovaných návštevníkov, vymyslíme každému z nich heslo, toto heslo pošleme každému zaregistrovanému emailom a každý zaregistrovaný návštevník si potom dočasné heslo zase môže zmeniť na svoje vlastné heslo, ktoré bude poznať iba on.

IRWIN napísal(a):
Inak btw tato nova verzia bbphp for je zabavna. Chyba mi tu len avatar.

Toto som celkom nepochopil, lebo avatar(y) v phpBB pravdaže tiež fungujú... Ide o ďalšiu vec, ktorú budeme musieť zrejme manuálne obnoviť z fóra u bývalého providera...


Upravil(a) Admin – utorok, 16. máj 2006, 22:43 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: utorok, 16. máj 2006, 12:20    Téma: Odpovedať s citátom

IRWIN napísal(a):
Inak btw tato nova verzia bbphp for je zabavna. Chyba mi tu len avatar. inak super. Smiech

Tak pardon, nevšimol som si, že po založení tohto diskusného fóra na novom školskom serveri boli avatary vypnuté...

Práve som avatary zapol a už fungujú, ako vidno aj na avatare Admina.

Zistil som tiež ďalší rozdiel medzi naším novým poskytovateľom webpriestoru a starým: u starého nefungoval upload avatarov do diskusného fóra – u nového to už teraz ide bez problémov Zvolanie

Takže nech sa páči, už fungujú všetky 4 metódy aktivácie avatarov v rubrike Moje nastavenia...

Ďalšia vec zistená experimentmi počas dnešného predpoludnia je, že nefunkčnosť švédskeho písmena å v starom diskusnom fóre bola spôsobená aktivovaným HTML pre zasielanie príspevkov do fóra. Platí to aj tu, na novom serveri. V tomto prípade švédskeho písmena å teda naozaj ide o softvérovú chybu phpBB a nie o chybu nášho bývalého alebo terajšieho providera...

Keď je však HTML pre diskusné fórum vypnuté (deaktivovať ho môže administrátor fóra), vtedy aj švédske písmeno å a ostatné exotické znaky fungujú bezchybne.

Budeme pracovať na tom, aby sa HTML v tomto diskusnom fóre mohlo používať – zároveň však aby to neznemožnilo používanie numerických HTML notácií (ide o bug v softvéri phpBB). Príkladom takejto HTML notácie, ktorá pri aktivovanom HTML (absurdne) nefunguje, je práve švédske písmeno å, ktorého numerická HTML notácia je: & # 229; (bez medzier).

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – streda, 17. máj 2006, 21:43 (celkovo 2-krát opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
IRWIN
elév(ka) fóra
elév(ka) fóra


Na fóre od: 16. 5. 2006
Príspevkov: 3

Reputácia: 107.9

PríspevokZaslané: streda, 17. máj 2006, 9:47    Téma: Odpovedať s citátom

Hmma. Hned je to lepsie. Smiech
_________________
http://www.bestqualitywallpapers.com/Anime/Aquarian.jpg
http://www.manga.sk || http://www.tolkien.sk || http://www.animecrew.sk || http://www.comics-salon.sk a ine...
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: pondelok, 24. júla 2006, 12:12    Téma: Príspevky z poškodenej databázy obnovené Odpovedať s citátom

24. júla 2006 sa podarilo obnoviť všetky príspevky z poškodenej databázy predošlej verzie diskusného fóra u bývalého providera. Obnovených bolo všetkých 455 príspevkov, nestratilo sa ani písmeno a naopak, vo všetkých príspevkoch boli opravené písmená s mäkčeňmi.
_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> O fóre a stránkach Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006