Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Oblečenie do školy
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Kniha návštev / Guest Book
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
diana
hosť fóra






PríspevokZaslané: streda, 6. septembra 2006, 8:34    Téma: Oblečenie do školy Odpovedať s citátom

Dobrý deň,
mám taký dotaz na pani riaditeľku ohľadom oblečenia žiakov Vašej základnej školy. Sú nejaké smernice o tom, že žiaci nemôžu nosiť tričká bez rukávov, príp. tričká kde "vykúka kúsok tela napr. na chrbte a vpredu? Taktiež ohľadom sukní, je určená dĺžka, príp. krátke nohavice sú zakázané ? Je to módny trend, žiaľ v obchodov je pomaly problém dostať dlhšie tričká. Na Vašej škole sú učitelia, ktorí za to "šikanujú" /prepáčte za ten výraz ale iný ma nenapadá/ žiakov. Rodičom neostáva iné, len zháňať nový šatník pre teenegera. Napadá ma v tejto súvislosti otázka, či je škola o vedomostiach alebo o šatách? Keď už učitelia diktujú aj šatník, to sa mi zdá priveľa. Zaváňa to diktatúrou, pretože ak žiačka nosí tričko, z ktorého jej vidieť len kúsok tela, keď sa ohne a učiteľka z toho hneď vyvodzuje dôsledky a zakáže jej ho nosiť. Všetci teenegeri naokolo /druhé školy/ chodia tak bežne do školy a učitelia nemajú s tým problémy. Ich oblečenie je prejavom ich osobnosti, prečo sa tak veľmi zaoberáte tým, čo majú na sebe? Myslím, že pokiaľ nechodia dotrhaní a špinaví a neodhaľujú intímne partie, či pupok alebo spodné prádlo, nevidím v tom nič zlé. Nie je podstatné, čo majú v hlave a ako konajú? Oni tým nikomu nechcú ubližovať ani nikoho urážať, chcú byť len "in" a verte mi, zbytočné upozorňovanie na túto problematiku ich len vyprovokuje k extrémom. Alebo potom nebolo by rozumnejšie zaviesť školské uniformy? Myslím, že veľa totiž záleží aj na učiteľovi, niektorým vadí aj minimum náznakov takéhoto oblečenie, iní sú zase benevolentnejší. A tak v jednej triede sa také tričko nosí a v druhej to učiteľka zakáže.
Návrat hore
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: streda, 6. septembra 2006, 16:45    Téma: Re: Oblečenie do školy Odpovedať s citátom

diana napísal(a):
Dobrý deň,
mám taký dotaz na pani riaditeľku ohľadom oblečenia žiakov Vašej základnej školy. Sú nejaké smernice o tom, že žiaci nemôžu nosiť tričká bez rukávov, príp. tričká kde "vykúka kúsok tela"

Milá pani Diana, reagujem na túto vašu vetu, v ktorej hovoríte, že jej "vykúka" kúsok tela... nám nevadí, keď "vykúka kúsok tela", ale keď je celé telo zahalené len kúskom oblečenia.
Myslím si, že dievčatám vôbec nezakazujeme obliekať sa podľa módneho trendu.

A tiež si myslím, že vy ako matka by ste mali mať záujem o to, aby ste svojej dcére (predpokladám, že hovoríte z osobnej skúsenosti svojho dieťaťa a že je to dcéra) vysvetlili, aké je primerané oblečenie na jednotlivé príležitosti. Že sa inak oblečie, keď ide na kúpalisko - tam si naozaj môže zobrať tričko bez rukávov a plavky, že tam nepôjde v čiernych šatách, ktoré sú vhodné na slávnostné príležitosti alebo do divadla...

Ide tiež aj o to, že ste prihlásili svoje dieťa na cirkevnú školu. Ako píšete, okolité školy cirkevné nie sú. A predpokladám tiež, že ste to urobili s určitým zámerom. My sa snažíme žiakov a študentov nielen vzdelávať, ale aj vychovávať a to aj v kresťanskom duchu. Naozaj nie je naším cieľom, ako píšete, ich šikanovať.

Možno by ste boli prekvapená, aké prísne pravidá pre školský poriadok majú napríklad na školách v USA. Skúste sa sa k tým ich pravidlám dopracovať a potom možno nebudete takto kriticky vystupovať voči nášmu školskému poriadku.

Každá škola má svoje pravidlá a každý žiak alebo študent si dnes môže vybrať takú školu, ktorej pravidlá mu vyhovujú.

Prajem vám pekný deň.

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
diana
hosť fóra






PríspevokZaslané: štvrtok, 7. septembra 2006, 9:19    Téma: Oblečenie do školy Odpovedať s citátom

Pani riaditeľka,
ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu rýchlu odpoveď, veľmi si cením, že ste ochotná takto otvorene komunikovať a venovať svoj čas, verím, že toho máte dosť na práci.
Samozrejme školský poriadok je treba rešpektovať. Na cirkevnú školu som dala dcéru s tým najlepším úmyslom a snažím sa ju vychovávať v duchu viery a lásky k blížnemu. Čo sa týka oblečenia, je mi jasné, že nemôže chodiť do školy tak ako na kúpalisko. Možno by bolo dobré, keby rodičia mali k dispozícii možnosť prečítať si školský poriadok, aby boli oboznámení s požiadavkami školy aj na oblečenie, ktoré ako ste napísali je tiež súčasťou kresťanskej výchovy, keďže ide o cirkevnú školu. Z toho, čo ste mi pani riaditeľka napísali ešte stále neviem, či sú teda tričká bez rukávov proti školskému poriadku, takisto krátke nohavice alebo sukňa nad kolená. Priznám sa, mne sa to nezdá ako nevhodné oblečenie do školy resp. proti kresťanskej výchove, ale samozrejme ak je uvedené v školskom poriadku, že do školy je to nevhodné, budeme to rešpektovať / je samozrejmé, že do kostola sa treba určite obliecť konzervatívnejšie/. Kvôli príp. nedorozumeniam by bolo možno vhodné, keby bolo napísané v školskom poriadku konkrétne t.j. zakázané sú tričká bez rukávov, odhaľujúce časť tela medzi nohavicami a tričkom, sukňa nad kolená xx cm od kolien vyššie. Verím, že v Amerike majú prísne pravidlá ajkeď pravdu povediac ma veľmi nezaujímajú pravidlá na amerických školách keďže žijem na Slovensku. Nie som zástancom porovnávania s Amerikou, nikde nie je napísané, že to čo je v Amerike, je aj správne. Ale ozaj nič v zlom pani riaditeľka, vážim si Vás aj Vašu prácu, takisto aj prácu Vašich pedagógov a nemám v úmysle týmto zbytočne upozorňovať na otázku oblečenia, keďže si stále myslím, že prvoradým záujmom Vašej školy je vzdelávanie a kresťanský prístup. Prajem Vám veľa úspechov v práci, takisto aj veľa radosti a lásky v súkromí Úsmev
Návrat hore
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: štvrtok, 7. septembra 2006, 16:02    Téma: Odpovedať s citátom

Milá pani Diana,

So školským poriadkom boli žiaci oboznámení už v utorok, vaša dcéra teda už vie, čo v ňom je.

Vy sa s ním budete môcť oboznámiť na triednom aktíve, ktorý máme naplánovaný na 18. septembra.

Triedni učitelia ho umiestnia v triede tak, aby si ho každý rodič mohol prečítať.

Teším sa na spoluprácu s vami.

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 7. septembra 2006, 16:11    Téma: Odpovedať s citátom

Mária Švantnerová napísal(a):
Triedni učitelia ho umiestnia v triede tak, aby si ho každý rodič mohol prečítať.

A ak Školský poriadok nie je tajný interný dokument – netuším, či je alebo nie je –, tak nie je problém zverejniť ho aj na školskej webstránke... Aha, stačí iba sem kliknúť:

vincentdepaul.sk/skola/Školský_poriadok

potom na Uprav stránku, do prázdneho okna skopírovať školský poriadok, uložiť a Školský poriadok je ihneď zverejnený na internete!

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – piatok, 15. máj 2009, 11:21 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: štvrtok, 7. septembra 2006, 16:33    Téma: Odpovedať s citátom

Ten náš Admin je veľmi pohotový, on sa nezdá...Zvážime to... "staré štruktúry" majú dlhšie vedenie, teraz sú už OPTO káble...a tie má asi náš Admin zabudované vo svojom počítači, čo nosí na krku Radosť
_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
diana
hosť fóra






PríspevokZaslané: piatok, 8. septembra 2006, 8:27    Téma: Odpovedať s citátom

Ten Váš admin pani riaditeľka mi tuším číta myšlienky Úsmev
Návrat hore
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: sobota, 9. septembra 2006, 12:11    Téma: Školský poriadok je zverejnený na internete Odpovedať s citátom

Dnes sme zverejnili na webstránke náš Školský poriadok, ktorý je dokonca aj ilustrovaný práve v súvislosti s témou, o ktorej sa tu diskutuje. Pani Diane ďakujeme za inšpiráciu pre doplnenie obsahu našich stránok.
_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: sobota, 9. septembra 2006, 15:36    Téma: Ilustrácia nepovoleného oblečenia Odpovedať s citátom

... a pretože „jeden obrázok je viac ako tritisíc slov“ (či ako znie známe čínske príslovie), priamo aj tu vo fóre zverejníme spomínanú ilustráciu nepovoleného oblečenia do školy a zároveň v Komentári zacitujeme zo Školského poriadku:


Nepovolene_oblecenie_ziakov.gif
 Komentár:
Žiakom je zakázané nosiť: špagetové ramienka, odhalené bedrá a brucho, minisukne, šiltovky, tenisky ako prezuvky.
 Veľkosť:  9.49 KB
 Stiahnuté:  20883-krát

Nepovolene_oblecenie_ziakov.gif



_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – streda, 9. apríla 2008, 17:37 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
diana
hosť fóra






PríspevokZaslané: pondelok, 11. septembra 2006, 13:56    Téma: Odpovedať s citátom

Super, teším sa tomu sama, lebo viem konečne kedy moje dieťa porušuje školský poriadok a čo mu teda aj následne hrozí. Ešte raz ďakujem a želám všetko dobré. Úsmev
Návrat hore
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: pondelok, 11. septembra 2006, 15:43    Téma: Odpovedať s citátom

diana napísal(a):
viem konečne kedy moje dieťa porušuje školský poriadok a čo mu teda aj následne hrozí.

„Hrozí“? Ale veď tie dresy našim dievčatám mimoriadne svedčia... Žmurk Cool Vyplazený jazyk

Hľa, archívne fotogalérie (ktoré sa, verme, čoskoro podarí preniesť do nových fotogalérií):

fotka z basketbalu
galéria z basketbalu

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: streda, 8. novembra 2006, 15:05    Téma: Odpovedať s citátom

Cha, Vyplazený jazyk
Ja teraz na mojej novej skole musim nosit uniformu Hnev

Telesna provokacia sa tymto uplne anuluje Zmätok
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: sobota, 11. novembra 2006, 20:02    Téma: Odpovedať s citátom

podla mna osobne je zbitocne obmedzovat to co si chce ziak/cka do skoly obliect.Lebo v niektorych triedac [u nas] nasa p.uc.Baginova na to dohlida ako policajt... A kazdemu povie ked je nevhodne obleceni "Budem volat tvojej mame" Nemyslite si ze to je trocha "strelene".a este v druhych triedach [8.A] tr.uc [p.Beno] tam sa to tak prisne nekontroluje [nedava sa tomu taky droraz.] Preco je to tak?
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: pondelok, 13. novembra 2006, 15:05    Téma: Odpovedať s citátom

Mozes sa stazovat na Lamparen Vyplazený jazyk Vyplazený jazyk Vyplazený jazyk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
prievidza
exulant(ka) fóra
exulant(ka) fóra


Na fóre od: 13. 11. 2006
Príspevkov: 26
Bydlisko: BA
Reputácia: 55.1

PríspevokZaslané: utorok, 14. novembra 2006, 17:37    Téma: Odpovedať s citátom

chodim v ciernom pocuvam metallicu a uriah heep a tomanek ¨huboval za okultizmus musel som strhnut plgat metallici a kvoli rieditelke zas plagat AK-47 ano ten kalach bol moc ale za to ze je clovek metalista je to tiez moc
_________________
come ass you are
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Kniha návštev / Guest Book Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006