Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Pani Riaditelka
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Plusy a mínusy -> O učiteľoch
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  

Ste proti tomu aby Pani Riaditelka odchadzala do DOCHODKU
ANO
71%
 71%  [ 10 ]
NIE
28%
 28%  [ 4 ]
Celkovo hlasov : 14

Autor Príspevok
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 5. októbra 2006, 18:26    Téma: Pani Riaditelka Odpovedať s citátom

Ludia mna dost zarazilo ked si prezeram forum ze pani riaditelka chce ist furt do dochodku.Sice ma toho dost zasebou ale este by do dochodku nemala ist.On pre skolu spravila vela a preto si myslim ze by na skole mala zostat a ne odchdzat. Co si o tom myslite?
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
mayko789
adept(ka) fóra
adept(ka) fóra


Na fóre od: 18. 10. 2006
Príspevkov: 19

Reputácia: 61.4

PríspevokZaslané: streda, 18. októbra 2006, 21:17    Téma: Pani Riaditelka Odpovedať s citátom

Cool Cool rudo ty chces len to aby riaditelka nesla do dochodku hmm ..... preco asi budem hadat asi preto lebo sa bojis ze na miesto riaditelky zasadne do kresla riaditela skoly p.uč janočkova a ty si v tom okamuihu skoncil..... ved priznajme si ako sa ... ale nic bol by som rad keby odpovedala riaditelka Zvolanie Zvolanie Zvolanie Zvolanie Zvolanie Cool Cool
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: štvrtok, 19. októbra 2006, 11:44    Téma: Re: Pani Riaditelka Odpovedať s citátom

Rudiger napísal(a):
Ludia mna dost zarazilo ked si prezeram forum ze pani riaditelka chce ist furt do dochodku.

Do dôchodku by som mala ísť v roku 2009.

Školu tvoria žiaci, študenti, učitelia, nepedagogickí pracovníci, rodičia a všetci by sme mali vytvárať jedno spoločenstvo. Nezáleží až tak na tom, kto je vo vedení tohto spoločenstva, ale na tom, ako spolu "fungujeme", či sa vieme tolerovať, či si vieme vychádzať v ústrety, či sa máme radi alebo len všetko kritizujeme a hľadáme chyby...

Aj toto fórum bolo zriadené na to, aby sme si vzájomne pomáhali pri odstraňovaní nedostatkov, ktoré sa každý deň v škole vyskytnú, a tiež, aby sme dávali konštruktívne návrhy na ich riešenie. Niektorí si v tomto fóre naozaj len vylievajú zlosť a možno by bolo dobré, keby sa zamysleli nad tým, či naozaj robia všetko tak, ako by robiť mali...

Ešte raz hovorím, že nezáleží na tom, kto danú inštitúciu riadi (aj tak všetko, čo sa deje na tejto zemi, riadi niekto iný, niekto, kto má celý scenár riadenia pripravený už od vekov...), ale na ochote každého, kto do spoločenstva patrí, prispieť svojím dielom porozumenia a lásky pre dobro všetkých.

Prajem nám všetkým, aby pri každom z nás bol anjel dobrej pohody.

Vaša "milá" pani riaditeľka.

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 19. októbra 2006, 17:43    Téma: Odpovedať s citátom

To sa ti zda.Je sice pravda ze sa bojim ze ked odide p.Riaditelka do dochodku tak pride p. Janockova... Ale treba si uvedomit ze keby tu bola terajsia p. Riditelka s ktorou sa da dohodnut a chape aj ludi... nebudem komentovat kto moze prist potom....Proste tato p.Riaditelka je Ok a da sa s nou dohodnut na rozumnych veciach. A preto nechem aby p.Riaditelka isla do dochodku lebo preide niekto ktory bude napr. na mne a na dalsich par ludi sediet a ja som skoncil.Mam vela s prepacenim pruserov na tejto skole a p.Riaditelka sa to snazi moje prusery riest normalne...... A PRET NECHCEM ABY ISLA P.RIADITELKA DO DOCHODKU
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 20. októbra 2006, 0:09    Téma: Odpovedať s citátom

Prispejem trošku do tejto témy...

S pani riaditeľkou mám náhodou zopár vecí spoločných. Okrem opovrhnutia byrokratickými procedúrami je to napríklad aj to, že asi najčastejšia výčitka, akú musí počúvať pani riaditeľka a akú som musel počúvať aj ja, keď som ešte učil, je táto: vraj sme príliš mierni.

Aj náš reflex voči tejto výčitke je podobný: pani riaditeľka "furt chce ísť do dôchodku", ako napísal Rudo, ja som tiež už prestal učiť sčasti aj preto, lebo je dosť otravné dostať vždy vynadané od polovice triedy: pre niektorých si príliš mierny, ale keď nasadíš tvrdší meter, tak si zrazu (ako už nejaký žiak napísal sem do fóra) pre druhú polovicu triedy príliš prísny, despotický a "dennodenne deptáš študentov", ako nám do diskusného fóra napísala naša bývalá študentka.

Čiže mne z toho vyplýva, že pravda bude uprostred.

Ideálneho učiteľa spoznáš podľa toho, že je prísny aj láskavý zároveň Zvolanie

To sa zdá ako kvadratúra kruhu, hranatý valec alebo päťcípy trojuholník kolegu Pažíka: ako môže byť niekto zároveň prísny aj láskavý Otázka

A predsa práve podľa toho sa dajú rozpoznať najlepší učitelia, takí, ktorí majú na učenie dar od Boha: že dokážu byť zároveň prísni aj láskaví.

Práve v tejto definícii kvalitného učiteľa – že je to osoba, ktorá je zároveň prísna aj láskavá – je podľa mňa tajomstvo a vysvetlenie úspechu, ktorý má na našej škole napríklad kolegyňa Baričová.

Lebo ona napríklad keď na vás v celej vážnosti zrúkne, aby vás vyhrešila, vždy sa to zároveň svojím spôsobom nesie v humornom duchu. (Hoci by som vám v záujme vašej vlastnej bezpečnosti radil nevtipkovať vo chvíli, keď vás hreší kolegyňa Baričová. Cool ) Neviem, ako to kolegyňa dokáže, ale to je práve ten vrodený talent, že niekto to dokáže a iný človek to nedokáže. Nie každý tenista je Roger Federer, čo vyhráva všetky Grand Slamy.

Dobre si pamätám, ako ma p. uč. Baričová na školskom zájazde v Poľsku komandovala, takže som sa hneď cítil ako jeden zo žiačikov, čo musí poslúchať. Ale ako by som jej to mohol zazlievať, keď mi pred odchodom na recepciu na veľvyslanectvo vyžehlila košeľu? (Verme, že tento príspevok nečíta pán Barič, známy bojovník za zachovanie ohyzdného písmena ipsilon.)

Práve z vyššie uvedených dôvodov má, podľa mňa, vo fotogalériách našej školy zatiaľ najväčší úspech práve fotka kolegyne Baričovej.

Táto jej fotka by mohla slúžiť priam ako ilustrácia tu mnou propagovanej definície kvalitného učiteľa: že kvalitný učiteľ je človek, ktorý dokáže byť zároveň prísny aj láskavý.

A naša pani riaditeľka? Je príliš mierna zato, že keď dôjde ku konfliktu medzi učiteľmi a žiakmi, je ochotná si vypočuť názory obidvoch strán a nedáva automaticky za pravdu učiteľom? To je fakt škandál! Je príliš mierna zato, že svojim zamestnancom dáva improvizačný priestor pri plnení nezmyselných byrokratických procedúr, v kontrolovaní ktorých sa inak vyžívajú typickí šéfovia?

Za seba rozhodne nesúhlasím. A za seba môžem potvrdiť, že pani riaditeľka je už celé roky ku mne pravidelne zároveň prísna aj láskavá: lebo vždy, keď ma za niečo pochváli, zároveň mi aj vynadá za všetko, čo už dávno malo byť hotové, ale ešte sa nestihlo urobiť. Radšej nebudem citovať slová, ktorými ma pani riaditeľka zvykne hrešiť, lebo hneď by sa museli stránky tohto diskusného fóra sfarbiť dočervena... Pardon Rehot Pardon Rehot Pardon

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 20. októbra 2006, 9:53    Téma: Odpovedať s citátom

Alexander Avenarius napísal(a):
Radšej nebudem citovať slová, ktorými ma pani riaditeľka zvykne hrešiť, lebo hneď by sa museli stránky tohto diskusného fóra sfarbiť dočervena... Pardon Rehot Pardon Rehot Pardon

Milý Alexander,

na toto ti odpoviem slovami pátra Jozefa:"Tak je vonku pekne, že nič nepočujem." Radosť Cool

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 20. októbra 2006, 15:14    Téma: Odpovedať s citátom

Mily pan ucitel Alexander mate pravdu Zvolanie Zvolanie Zvolanie Nasa pani riaditelka vzdy vsetko riesi s nadhladom [pri mojich problemoch si vypocuje moju verziu ] potom ucitelovu [pop. ziakovu] a dokazeme sa na spolocnom riesenim dohodnut. A ked nieco spravim dore tak ma pochvali a zaroven mi pripomenie veci ktorym sa mam venovat a nerobim ich! Žmurk Ako napr. ked idem za p.Riaditekou ohladom pc tak si ma vypocuje povie svoj nazor a zaroven mi pripomenie Ucenie Študent
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: pondelok, 23. októbra 2006, 11:37    Téma: Odpovedať s citátom

Rudiger napísal(a):
Nasa pani riaditelka vzdy vsetko riesi s nadhladom [pri mojich problemoch si vypocuje moju verziu ] potom ucitelovu [pop. ziakovu] a dokazeme sa na spolocnom riesenim dohodnut. A ked nieco spravim dore tak ma pochvali a zaroven mi pripomenie veci ktorym sa mam venovat a nerobim ich! Žmurk Ako napr. ked idem za p.Riaditekou ohladom pc tak si ma vypocuje povie svoj nazor a zaroven mi pripomenie Ucenie Študent


Práve som ti milý Rudiger pripomenula v príspevku o tabuli vo vašej triede, že naozaj venujete s Rasťom málo času učeniu, slušné správanie sa u vás "nenosí" a robíte všetko možné, len nie to, čo máte. Tak teraz neviem, ako to bude s tým mojim "nadhľadom", či ho vo vašom prípade budem využívať aj naďalej. Myslím si, že v prípade Rasťa a teba sa budem radšej riadiť príslovím : "Všetkého veľa škodí." Aj nadhľadu...

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: pondelok, 23. októbra 2006, 16:44    Téma: Odpovedať s citátom

Ano pani Riaditelka.Ja sa ospravedlnujem a od zajtra sa budem spravat slusne Tyran A budem sa aj viac ucit Študent A mymochodom na tej T-Com olimpijade som mal dobre vysledky Radosť Uvidim presne po ich vyhodnoteni Nechápem Ale podla toho kto to ma nastarost som medzi prvymi 3 Radosť
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 13:48    Téma: Odpovedať s citátom

Osobne som pani riaditelke za mnoho vdacny a dufam, ze sa rozhodne spravne.

Rodo, ja viem co pre teba tato osobnost vasej (teda este trochu aj mojej) skoly znamena a viem ta pochopit. Ale ved tam budes uz iba necele dva roky, tak co sa trasies? Ved Ti to presne vyjde Žmurk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 27. októbra 2006, 15:03    Téma: Odpovedať s citátom

Myli adam3313, ja uvazujem o tom ze sa zlepsim v uceni a budem na skole pokracovat [na gympli]. Žmurk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: sobota, 28. októbra 2006, 11:29    Téma: Odpovedať s citátom

No tak to je uz ina rec. Ale nestaci len uvazovat. Stacilo by, keby si vynechal jednu brigadu a mal by si hned dostatok casu na ucenie a mohol by si to vytiahnut aj na jednotky a dvojky.
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: sobota, 28. októbra 2006, 14:07    Téma: Odpovedať s citátom

To mas sice pravdu ale ja si na ucenie najdem cas!Niekedy vecer.... Budem rad ked to vytiagnem na take znamky Radosť
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
prievidza
exulant(ka) fóra
exulant(ka) fóra


Na fóre od: 13. 11. 2006
Príspevkov: 26
Bydlisko: BA
Reputácia: 55.1

PríspevokZaslané: streda, 15. novembra 2006, 18:53    Téma: Odpovedať s citátom

pani riaditelka mozno ma nemate radi za tie wc, ale ja si myslym ze svoju pracu vykonavate dobre. bol bych rad kebiste zostala. timto vam este raz dakujem (vy viete za co). a pani janockova je bic Bozi. Úsmev Úsmev Úsmev
_________________
come ass you are
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu
adam3313
harcovník(-čka) fóra
harcovník(-čka) fóra


Na fóre od: 19. 9. 2006
Príspevkov: 360
Bydlisko: Right Next Door To Hell
Reputácia: 400
Hlasovania: 4

PríspevokZaslané: piatok, 17. novembra 2006, 16:42    Téma: Odpovedať s citátom

Rehot Mas pravdu, pani riaditelka sa dokazala v klude vysporiadat aj s takymi individuami, ako sme my Žmurk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Plusy a mínusy -> O učiteľoch Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006