Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Chceš sa naučiť písať desiatimi prstami na počítači?
Choď na stránku Predošlá  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Informatika (AUM)
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 5. februára 2010, 20:44    Téma: Odpovedať s citátom

kiro napísal(a):
no neviem neviem ci tie linky funguju lebo mne to neide tak poprosim aby ste ich obnovili...

Hej, hlavný link u autora softvéru má znova výpadok (dúfajme, že iba dočasný), ale záložný link na serveri našej školy funguje naďalej.

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
ivikin
hosť fóra






PríspevokZaslané: piatok, 26. marca 2010, 11:27    Téma: Odpovedať s citátom

Viete mi poradiť ktorý ste sa naučili písať desiatimi prstami ako spravne sa učiť podľa softvéru Prstoklad? Je treba sa sústrediť na červený bod alebo na riadok s textom? Ako prachádzať jednotlivé cvičenia a koľko času denne je optimálne stráviť cvičením aby som to skoro nevzdal? Ďakujem za pomoc
Návrat hore
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: piatok, 26. marca 2010, 12:16    Téma: Odpovedať s citátom

Neučil som sa podľa tohto softvéru, ale hádam poradím...
ivikin napísal(a):
treba sa sústrediť na červený bod alebo na riadok s textom?

Určite nie na červený bod! Úsmev Červený bod, ktorý behá po jednotlivých klávesoch, má byť iba pomôcka, ktorá pisateľovi pre prípad potreby môže pripomenúť, na ktorý kláves treba práve udrieť. Ale nepozerajte sa dole na ruky na skutočnú klávesnicu (to vôbec!) a podľa možnosti ani na tú nakreslenú. Ak sa nedarí nájsť niektoré konkrétne písmeno, je dobré naučiť sa ho nájsť „poslepiačky“. Čím viac sa človek pozerá na klávesnicu (či už na prsty na skutočnú klávesnicu, alebo na tú nakreslenú), tým dlhšie mu bude trvať učenie.

Takže očami sa treba sústrediť na odpisovaný text, resp. na riadok, do ktorého píšeme. Úsmev

ivikin napísal(a):
Ako prechádzať jednotlivé cvičenia

Zhora nadol, čiže od najjednoduchších cvičení postupne k zložitejším. Od najnižšieho čísla cvičenia k vyšším číslam.

ivikin napísal(a):
koľko času denne je optimálne stráviť cvičením aby som to skoro nevzdal?

Ako vždy pri učení sa čohokoľvek, najdôležitejšia je pravidelnosť cvičení, ani nie tak ich dĺžka. Je lepšie cvičiť každý deň 15 minút než 1 krát týždenne 2 hodiny, lebo za týždeň môže človek zabudnúť, čo sa naučil pred týždňom. Treba, aby sa písanie zautomatizovalo, „vošlo do krvi“. Odporučil by som aspoň 15 minút denne, samozrejme 30 minút denne by bolo ešte lepšie. Je možné pustiť si tiež k učeniu hudbu atď., to neprekáža, pretože v reálnom živote často tiež človeka pri písaní vyrušujú rôzne postranné „šumy“. Najdôležitejšia je pravidelnosť cvičení.

Ktorýsi hudobný fanúšik mi spomenul, že si každý deň popri cvičení prstokladu vypočul jeden album, a keďže jeden album má minimálne 45-50 minút, boli to naozaj dlhé cvičenia a ten človek sa vraj naučil prstoklad za pár mesiacov. Teda už po pár mesiacoch písal rýchlejšie prstokladom než „ďatľovaním“. (A zároveň si vypočul aj kopec skvelej hudby, na čo by si možno inak ani nenašiel čas.) Cool

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
ivikin
hosť fóra






PríspevokZaslané: sobota, 27. marca 2010, 14:20    Téma: Odpovedať s citátom

Super , presne čo som potreboval poradiť. Tých 30 min je v pohode, ale dlhšie sa už nedokážem sústrediť a lezie mi to na nervy. Ešte raz dakujem za podporu.
Návrat hore
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: sobota, 27. marca 2010, 14:24    Téma: Odpovedať s citátom

30 minút (aj 15 minút) denne určite stačí, len je dôležité, aby to bolo naozaj každý deň (možno s výnimkou nedele). Cool Stačí zachovať pravidelnosť a trpezlivú vytrvalosť a výsledok sa určite dostaví. Radosť
_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
ivikin
hosť fóra






PríspevokZaslané: sobota, 27. marca 2010, 21:31    Téma: Odpovedať s citátom

Ešte predsa niečo, isť z jedného cvičenia na druhé až po 100% zvládnuti predchádzajúceho? Alebo v podstate na seba naväzujú tak sa aj v dalšom zdokonaľujem. Ďakujem
Návrat hore
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 28. marca 2010, 14:43    Téma: Odpovedať s citátom

Áno, myslím si, že je to jedno, netreba to zase preháňať s perfekcionizmom. Cool

V reálnom živote keď sa pisateľ pomýli, tak stlačí tlačidlo BACKSPACE a zle napísané písmeno si opraví. V týchto cvičeniach sa samozrejme pisateľ po sebe opraviť nemôže, ale to nie je problém. Ide o to, aby si pisateľ dostatočne ozrejmil pozíciu jednotlivých písmen. Čiže ak trebárs robím cvičenie na pozíciu základných písmen A, S, D, F + J, K, L, Ô a urobím to cvičenie na 95 %, je to v poriadku, ak cítim, že už s pozíciou a písaním (aj s rýchlosťou písania) týchto 8 písmen nemám problém.

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
ivikin
hosť fóra






PríspevokZaslané: pondelok, 29. marca 2010, 13:50    Téma: Odpovedať s citátom

OK, dakujem pekne, nápad s hudbou sa osvedčil! Ozvem sa o par mesiacov ako to to zvládam. Úsmev
Návrat hore
AD3
hosť fóra






PríspevokZaslané: utorok, 25. januára 2011, 19:30    Téma: ruský prstoklad Odpovedať s citátom

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím vás poradiť, že kde by som našla nejaké cvičenia na precvičovanie/učenie ruského prstokladu? Hľadám na nete nejaké cvičenia ako keď sa vyučuje slov. prstoklad, ale zatiaľ bez úspechu. Ďakujem pekne za radu Úsmev
Návrat hore
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: streda, 26. januára 2011, 11:08    Téma: Odpovedať s citátom

Dám linky, ale spomeniem, že ja som sa naučil písať po rusky prstokladom sám od seba. Jasné, že mi to nejde tak rýchlo ako v slovenčine, ale dá sa. Nepoužíval som žiadny špeciálny ruský softvér ani ruské cvičenia. Základom prstokladu je vedieť, ktorý prst obsluhuje ktoré klávesy... no a to som už vedel zo slovenčiny, takže ruský prstoklad sa na mňa nalepil akosi sám od seba. Cool Isteže zo začiatku bude tempo písania pomalé, keďže všetky ruské písmená sú na iných miestach klávesnice ako v slovenčine, ale postupom času sa to vyžehlí. Úsmev

Ak niekto chce vyslovene softvér pre ruštinu, sú viaceré možnosti:
  • Klavarozadarmo (inštalačný balíček pre Windows je TU)
  • MaxType Litezadarmo
  • MaxType Pro20 dolárov
  • SOLO Typing Tutor – pre ruštinu sú dve verzie, jedna v ruštine za 25 dolárov a druhá pre cudzincov, ktorí sa učia ruštinu (s anglickými inštrukciami), za 20 dolárov
Ako som spomenul, nepoužíval som žiadny z týchto softvérov, tak neviem odporučiť, ktorý z nich by mohol byť najlepší. Môžete nám neskôr napísať svoje skúsenosti. Úsmev

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Informatika (AUM) Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Choď na stránku Predošlá  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006