Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

V PC učebniach našej školy nefungovala naša doména

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Počítačové miestnosti – poruchy a nedostatky
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 13. decembra 2006, 23:46    Téma: V PC učebniach našej školy nefungovala naša doména Odpovedať s citátom

Už od septembra 2006 trvá v našich PC učebniach na 3. poschodí neudržateľný a absurdný stav, že webstránky našej vlastnej školy Zvolanie , a to pod našou alternatívnou doménou vdp.sk, sú v nej nedostupné. Hnev Pardon Hnev Pardon Hnev

Skrátené adresy vdp.sk máme už natvrdo zakódované v navigácii našich školských stránok, preto tento nedostatok musí byť urýchlene odstránený, pretože trvá už od založenia novej domény v septembri 2006, pomaly tu máme Vianoce a porucha stále trvá.

Na prízemí školy, kde nám internet dodáva spoločnosť Nextra, všetko funguje bez problémov. Takisto mimo budovy našej školy.

Len na 3. poschodí našej školy, kde nám internetové pripojenie (od Infoveku), dodávajú slovenské telekomunikácie, čiže T-Com, nefungujú webstránky našej vlastnej školy Zvolanie

Reklamovali sme to u T-Comu pred tromi týždňami, povedali nám však, že by to mala byť záležitosť providera nášho webpriestoru.

Komunikovali sme následne s naším providerom HostGator v Dallase, Texas, USA, a oni rozhodne popreli, že by čokoľvek z ich strany bolo blokované. Zdá sa to tiež nepravdepodobné, lebo porucha sa prejavuje naozaj iba na 3. poschodí našej vlastnej budovy, kde máme pripojenie od T-Comu, prípadne na iných ojedinelých miestach mimo našej školy, pričom vždy ide o poskytovateľa internetu T-Com. Podľa vyjadrenia HostGatoru by problém mohol byť v používaní neaktualizovaného sekundárneho DNS servera zo strany T-Comu.

Budeme túto vec urgovať, podľa potreby znova u T-Comu aj HostGatora, pretože ide o prioritnú záležitosť, ktorú treba čo najskôr dať do poriadku.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk


Upravil(a) Admin – sobota, 30. júna 2007, 10:49 (1 raz opravený text)
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 14. decembra 2006, 16:26    Téma: Odpovedať s citátom

ja mam doma na servery t-com flat 1500 basic a stranka www.vdp.sk ide bez problemov. cize v telecome to neni. skuste prezret nastavenie routra..... a v nom sa pohrabat...
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 14. decembra 2006, 17:06    Téma: Odpovedať s citátom

Keď sme poruchu 29. novembra 2006 reklamovali v T-Come, ich pracovník nám potvrdil, že aj z jeho vlastnej kancelárie na jednej linke vdp.sk funguje, na inej linke nefunguje.

Vyzerá to predsa len skôr ako problém T-Comu a toho, z akej linky nám práve prepúšťajú internet na 3. poschodie budovy. Ak sú náhodou práve používané neaktualizované sekundárne DNS servery, ako naznačil HostGator, netreba sa čudovať, ak stránky nefungujú.

Neviem, ako by sme to mohli ovplyvniť my nastaveniami nášho routeru, ktoré sú, ak som správne informovaný, nezmenené v pôvodnom (defaultnom) stave. (Nie som však správca našich PC učební, možno sa mýlim.)

Približne začiatkom októbra 2006 bolo určité krátke obdobie, kedy vdp.sk fungovalo aj na 3. poschodí. Ale po pár dňoch už to bolo zase hluché.

Uvítame každú pomoc, ako tento nepríjemný problém konečne vyriešiť.

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 14. decembra 2006, 17:35    Téma: Odpovedať s citátom

ono ked sa da stranka na 3.poschodi www.vdp.sk tak to ukaze ze server nenajdeny? alebo nieco na ten sposob.? Nemoze to byt ovplyvnenim nastaveni v pocitacoch? skuste naformatovat jeden pc a skusit... tato chyba je na vsetkych PC na 3.poschdi?
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: štvrtok, 14. decembra 2006, 18:52    Téma: Odpovedať s citátom

Rudiger napísal(a):
ono ked sa da stranka na 3.poschodi www.vdp.sk tak to ukaze ze server nenajdeny?

Áno.

Rudiger napísal(a):
Nemoze to byt ovplyvnenim nastaveni v pocitacoch?

V počítačoch nie. Lebo keď máš notebook a bez akejkoľvek zmeny nastavení v notebooku prechádzaš medzi 3. poschodím a prízemím, tak na prízemí vdp.sk funguje, na 3. poschodí nie.

Rudiger napísal(a):
tato chyba je na vsetkych PC na 3.poschdi?

Momentálne je na všetkých. Ale boli aj chvíle alebo zopár dní, keď vdp.sk fungovalo aspoň na notebooku, ak si ho niekto doniesol na 3. poschodie, alebo fungovalo na žiackych počítačoch, ale nie na učiteľskom... Ale teraz už zopár týždňov nefunguje na 3. poschodí vôbec nikde.

Neviem o tom, že by z našej strany boli na 3. poschodí robené v posledných mesiacoch zmeny v nastavení routeru a podobne. Čiže keď to takto kolíše, až sa to dokolísalo do totálneho výpadku, bude to zrejme spôsobené dodávaným pripojením od T-Comu.

(Navyše keď vdp.sk nefunguje ani pracovníkovi T-Comu zodpovednému za Infovek v jeho vlastnej kancelárii, s tým už naša škola naozaj nemôže mať nič spoločné. Ako bolo vysvetlené vyššie, je tiež veľmi nepravdepodobné, že by s tým mal niečo spoločné HostGator, poskytovateľ nášho webpriestoru.)

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: štvrtok, 14. decembra 2006, 18:58    Téma: Odpovedať s citátom

neviem niekedy ked vyzdraviem si donesem notas do skoly a skusime to nejako spravit, obvolam par znamych v t-come aby skusili zisti cez vikend ci je u nich problem
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Martin
hosť fóra






PríspevokZaslané: piatok, 15. decembra 2006, 8:48    Téma: vdp.sk Odpovedať s citátom

Tak problem nie je v nasich pc, ani v rootri. Ako vies pc na 3.poschodi su cisto nove(tym padom aj naformatovane) a rooter som vlastnorucne resetol. Je dost mozne, ze mas ako moj otec 4G a tak ti to ide, lebo aj mojmu tocovi v robote to ide. Mam pocit, ze je chyba len v nastaveniach local ST servera, ktory ma chyb a chyb a strasne pomaly ping...
Návrat hore
Rudiger
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 17. 5. 2006
Príspevkov: 132
Bydlisko: Sis.gov.sk,Lamky.net , Hojko.com
Reputácia: 146.4

PríspevokZaslané: piatok, 15. decembra 2006, 8:58    Téma: Odpovedať s citátom

Marin ja mam obycajny FLAT 1500 basic cez pevnu ADSL ktory je na mojom serveri Smiech A Stranka www.vdp.sk tam ide bez problemov!!!
Zatial netusim v com moze byt problem volal som vcera s mojimi znamimi v t-come pozru sa na to cez vikend a v nedelu vecer mi daju vediet....

A tie pc co su v ucebni c.1 su formatnute?

Martin volal som do t-comu. Mam odazku bola nejaka zmnena DNS adries? Lebo ten chalanisko mi hovoril ze im to ide pingnut bez promlemov? Mas po ruke nove adresy DNS ak bola nejaka zmena?
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Ukáž webstránku autora MSN Messenger
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: piatok, 15. decembra 2006, 13:31    Téma: Re: vdp.sk Odpovedať s citátom

Martin napísal(a):
Mam pocit, ze je chyba len v nastaveniach local ST servera

Aj ja mám ten pocit...

Rudiger napísal(a):
Mam odazku bola nejaka zmnena DNS adries? Lebo ten chalanisko mi hovoril ze im to ide pingnut bez promlemov? Mas po ruke nove adresy DNS ak bola nejaka zmena?

Nebola žiadna zmena v DNS adresách, odkedy sme v polovici septembra 2006 kúpili doménu vdp.sk. Odvtedy čakám, kedy tá adresa začne poriadne fungovať v našich učebniach, žiaľ, idú Vianoce a stále som sa nedočkal.

A ešte raz: jediný problém s adresami vdp.sk majú niektorí ľudia s niektorými internetovými pripojeniami od T-Comu. Žiaľ sa to týka aj 3. poschodia našej vlastnej školskej budovy. Smútok

_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Admin
administrátor fóra
administrátor fóra


Na fóre od: 15. 5. 2006
Príspevkov: 760
Bydlisko: Bachova 4
Reputácia: 1251.5
Hlasovania: 9

PríspevokZaslané: streda, 13. júna 2007, 15:51    Téma: Odpovedať s citátom

Táto vec je už vyriešená. Aj s pomocou užitočnej stránky DNSreport.com a jej správ pre doménu vdp.sk sa problém s občasnou nedostupnosťou vdp.sk podarilo odstrániť v spolupráci s poskytovateľmi nášho webového priestoru, resp. s konkrétnym poskytovateľom internetového pripojenia.
_________________
Spojená škola sv. Vincenta de Paul
Bachova 4
821 03 Bratislava
Slovensko / Slovakia
IČO: 30852056 / DIČ: 2021728313
tel./fax: +421 2 43427453
email: admin@vdp.sk
webstránky: vincentdepaul.sk & vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Počítačové miestnosti – poruchy a nedostatky Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006