Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

viera ako služba

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Viera
Zobraziť predošlú tému :: Zobraziť ďalšiu tému  
Autor Príspevok
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 28. máj 2006, 20:02    Téma: viera ako služba Odpovedať s citátom

No...je to dosť ťažká téma na diskusiu. Ale som rada, že je "odvaha" práve na našom diskusnom fóre o nej hovoriť.

V poslednom čase som sa stretla s pomenovaním – ale veď on/ona je dobrý/á kresťan/ka.

Môj názor je taký, že kresťanstvo nie je nejaká právnická povinnosť – Bože, povedz, aký príkaz mám splniť a dostanem sa do neba. Kresťanstvo je niečo viac – je to práve viera. A viera, to nie je niečo abstraktné – viera, to sú skutky, viera bez skutkov je mŕtva.

Ja osobne sa snažím premieňať kresťanskú lásku na skutky a slúžiť všetkým tým, ktorých mi Boh zveril. Ako sa mi to darí, či nedarí, môžete posúdiť vy, ktorí sa do tejto diskusie zapojíte.

Pôvodný dátum príspevku – pondelok, 3. apríla 2006, 16:53

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 28. máj 2006, 20:08    Téma: Odpovedať s citátom

Veru... A nech len to pani riaditeľke na tomto fóre všetci, čo s ňou nesúhlasia, pekne (slušne) natrú... Sarkasta Aj ja to tak rád urobím, keď zistím, že s ňou v niečom vehementne nesúhlasím, akurát ma práve v rýchlosti nič nenapadá. Plač

Lebo osobne mám pocit, že všelikto ani nevie civilizovane diskutovať a namiesto otvorenej diskusie zachádza do rôznych zákulisných ťahov a neštandardných krajností. Skúsili sme teda založiť na našich stránkach tieto diskusné fóra, ako experiment, či sa rozumná a otvorená diskusia podarí.

Takže dúfame, že sa na tomto fóre prihlásia k slovu všetci tí, ktorí často s tým, čo povie osoba X, Y alebo Z, nesúhlasia, ale otvorene to povedať nevedia, argumentovať nechcú, otvorenej diskusie sa stránia.

Do novo založených diskusných fór na vincentdepaul.sk môžete prispievať aj úplne anonymne, alebo si môžete zvoliť prezývku, podľa ktorej vás nikto nespozná, alebo sa tiež môžete podpisovať svojím skutočným menom – každý nech si vyberie, čo mu najviac vyhovuje.

(A dokonca aj všetky tri tieto možnosti súčasne môže niekto využívať, hoci by sme neradi vídali pričasto, aby sa jeden človek na fóre hádal sám so sebou pod tromi rôznymi prezývkami. Smiech Takýto nadaný „diskutér“ nech sa radšej dá na tvorbu filmových scenárov.)

Cenzurovať tu nič nebudeme, aj keď v Registračných podmienkach nášho fóra je uvedené:

citát:
Súhlasíš s tým, že nebudeš posielať žiadne hanlivé, neslušné, vulgárne, nenávistné, zastrašujúce, rasisticky, nacionalisticky či sexuálne orientované príspevky ani žiadne materiály, ktoré môžu porušovať zákony.

Takéto vymažeme. Pevne veríme, že sa dá kritizovať konštruktívne, bez nenávisti či nactiutŕhačských vyjadrení, ktoré by mohli byť právne napadnuteľné.

V neposlednom rade veríme, že jediný cieľ, ktorý budú mať ľudia, posielajúci sem kritické názory, bude nie ten, aby som zlikvidoval a znemožnil mne nesympatickú osobu X, Y alebo Z, ale jediný cieľ mojej kritiky bude urobiť túto školu lepšou, aby sa jej stále viac darilo napĺňať potreby našich žiakov a študentov. O nič iné tu zrejme nejde, všetko ostatné je nepodstatné.

Ja som chcel vlastne večerať a namiesto toho som sa tu rozpísal... Pardon. Ešteže fórum je práve na toto stvorené – raj pre ukecaných. Otrasné Otrasné Otrasné

(Je mi ľúto, že som do fóra Viera zaslal všeobecne orientovaný príspevok, a na svoju obranu uvádzam, že aspoň v samotnom závere príspevku som v dvoch kľúčových vetách dvakrát použil sloveso veríme. Žmurk)

Pôvodný dátum príspevku – pondelok, 3. apríla 2006, 18:20

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Peter Repáš
elév(ka) fóra
elév(ka) fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 4

Reputácia: 104.5

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 15:49    Téma: Re: viera ako služba Odpovedať s citátom

V mojom zivote je zvlastne to, ze aj ked nie som dobrym krestanom (urcite by som mohol byt lepsim) a vlastne mam pocit, ze pocet mojich vkladanych investicii co sa tyka viery a sluzby je neumerne maly vzhladom na obrovke pozehnanie, ktore mi Boh dava. Na rodine, na detoch, na zdravi ale aj na materialno - technickom zabezpeceni, ... .

Pozehnanie bolo aj ked sme sa rozhodli pre tuto skolu. Na ktorej sme zatial iba kratko, ale sme nou velmi prijemne prekvapeni.
Pozehnanim oplyvajuca skola je aj pricinenim ludi, ktori sa o nu staraju a modlia sa za nu.

Na otazku:
Mária Švantnerová napísal(a):
Ja osobne sa snažím premieňať kresťanskú lásku na skutky a slúžiť všetkým tým, ktorých mi Boh zveril. Ako sa mi to darí, či nedarí, môžete posúdiť vy, ktorí sa do tejto diskusie zapojíte.

odpoviem takto:
Vieme o tom, ktory nema zaujem o dobre veci. Ktory sa snazi marne bojovat svoj uz prehraty boj. Vieme, aky zakerny dokaze byt.
A co viac nas moze presvedcit o spravnosti nasho konania, ako jeho maximalne usilie nas zastavit.
A nasledne potom spadnutie okov, otupenie zmyslov strazcov a vyvedenie z vaznice tak jednoducho, ako jasna prezentacia sily nasho Pana, Jezisa, ktory je vitaz. Pri takomto cine ani nevieme ci bdieme alebo snivame, proste sa nase problemy mavnutim prutika vyriesia.
Sk 12,6-9

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 11:26
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Alexander Avenarius
štamgast fóra
štamgast fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 122
Bydlisko: 15 min. od školy
Reputácia: 644.1
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 15:52    Téma: Re: viera ako služba Odpovedať s citátom

Peter Repáš napísal(a):
Vieme o tom, ktory nema zaujem o dobre veci. Ktory sa snazi marne bojovat svoj uz prehraty boj. Vieme, aky zakerny dokaze byt.

Síce neviem, čo presne máte na mysli (a ani to netreba rozoberať), ale zaregistroval som v predošlých týždňoch určitý mediálno-právny šum a odvtedy mi chodí po rozume tento biblický citát (Rimanom 12:21):
citát:
Nenechaj sa premôcť zlom, ale zlo prekonaj dobrom.

Myslím si, že výstižnejšia, stručnejšia rada, ako týchto osem slov, kedykoľvek človek čelí zlobe Hnev alebo útokom okolia Bitka, ani nemôže existovať Zvolanie

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 11:44

_________________
avenarius@vdp.sk
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Peter Repáš
elév(ka) fóra
elév(ka) fóra


Na fóre od: 27. 5. 2006
Príspevkov: 4

Reputácia: 104.5

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 16:03    Téma: Re: viera ako služba Odpovedať s citátom

Alexander Avenarius napísal(a):
citát:
Nenechaj sa premôcť zlom, ale zlo prekonaj dobrom.

Myslím si, že výstižnejšia, stručnejšia rada, ako týchto osem slov, kedykoľvek človek čelí zlobe Hnev alebo útokom okolia Bitka, ani nemôže existovať Zvolanie

Podla mna su to dve veci. Po prve robit dobro aj ako oplacanie zleho, a nenechanie sa vytocit. Nechat sa ovladnut zlobou.
Ale to nie je jedine, su tu este dalsie pocity. Strach, uzkost, neistota. Pripadne frustracia, pocit bezmocnosti a marnosti zo sluzby, ktoru vykonavame. A prave na to som poukazoval, pretoze mame vieru. Vieru vo vsemohuceho Boha, ktory nam pozehnava nasu sluzbu (konanie dobra) a ochrani nas od vsetkeho zla. (zlo nie su ludia, zlo ich len ovlada, ked sa snazia zastrasit, zosmiesnit, akokolvek zastavit). A prave preto niekto, kto robi dobru sluzbu, je aj viac zastrasovany, je vyvinuta vacsia sila na zastavenie jeho cinnosti. A ten clovek potrebuje podporu.
Potrebuje pocut, aby si uvedomil, ze Boh je pri nom.

Z vlastnej skusenosti uz viem, ze Boh nam neda zaruky ako by sme si niekedy zelali. Musime my prvi vykrocit do neznama s doverou v Boha a on sa o nas postara. Treba kracat dalej a on pred nami zameta cestu, ktora sa javi ako trnista a nezvladnutelna.

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 15:17
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail
Mária Švantnerová
riaditeľka školy
riaditeľka školy


Na fóre od: 24. 5. 2006
Príspevkov: 133

Reputácia: 630.6
Hlasovania: 1

PríspevokZaslané: nedeľa, 4. júna 2006, 16:38    Téma: Odpovedať s citátom

Áno, najlepšia cesta k úspechu, je začať...Nešpekulovať, jednoducho začať tam, kde človek je.

Svoje dary objavíme len vtedy, keď sa do niečoho zapojíme. Nikdy sa nedozvieme, v čom sme dobrí, pokiaľ to nevyskúšame! Je to jasné, nič sa nestane, pokiaľ vo viere neurobíme prvý krok. Na štartovacej čiare stojí naša služba alebo zážitok úplného zlomu - to všetko ale čaká na svoj zrod.

Pokiaľ my nebudeme aktívni, nič sa neudeje...Okamžite ako prestaneme váhať, Boh vykročí na stretnutie s nami - dvere sa otvárajú, objavujú sa tí správni ľudia, všetko sa napĺňa...

Pôvodný dátum príspevku – piatok, 28. apríla 2006, 16:59

_________________
riaditeľka Spojenej školy sv. Vincenta de Paul
Návrat hore
Ukáž informácie o autorovi Pošli súkromnú správu Pošli e-mail Ukáž webstránku autora
Zobraziť príspevky za predchádzajúce:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Fórum vdp.sk -> Archív -> Viera Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžeš tu založiť novú tému
Nemôžeš do tohto fóra posielať odpovede
Nemôžeš tu upravovať svoje príspevky
Nemôžeš tu vymazať svoje príspevky
Nemôžeš v tomto fóre hlasovať
Môžeš zasielať prílohy
Môžeš sťahovať prílohy



SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006