Kliknite na logo a navštívte stránky Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Spojená škola sv. Vincenta de Paul
(Bratislava-Ružinov, Slovensko / Slovakia) – Diskusné fórum / Návrat na homepage
 
 PomocPomoc   VyhľadávanieVyhľadávanie   Zoznam návštevníkovZoznam návštevníkov   Skupiny návštevníkovSkupiny návštevníkov   Zaregistruj maZaregistruj ma 
 Moje nastaveniaMoje nastavenia   Súkromné správySúkromné správy   Prihlás maPrihlás ma 

Pomoc
Registrácia a prihlásenie
Prečo sa mi nedarí prihlásiť do fóra?
Naozaj sa musím na tomto fóre registrovať alebo prihlasovať, keď sem chcem písať?
Prečo ma to stále automaticky odhlasuje z fóra?
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených?
Zabudol som heslo!
Zaregistroval som sa, ale nemôžem sa prihlásiť!
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť!

Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia?
Časy sú chybné!
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Môj jazyk nie je na zozname!
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom?
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Keď kliknem na e-mailový odkaz užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu.

Vkladanie príspevkov
Ako vložím tému do fóra?
Ako zmením alebo zmažem príspevok?
Ako pridám podpis k môjmu príspevku?
Ako vytvorím hlasovanie?
Ako zmením alebo zmažem hlasovanie?
Prečo sa nemôžem dostať k fóru?
Prečo nemôžem hlasovať v ankete?

Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
Môžem používať HTML?
Čo to sú smajlíky ?
Môžem pridávať obrázky?
Čo sú to oznámenia?
Čo sú to dôležité témy?
Čo sú to uzamknuté témy ?

Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori?
Kto sú to moderátori?
Čo sú to užívateťské skupiny?
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?

Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Dostávam nechcené súkromné správy!
Dostal som spamový a otravný e-mail od niekoho z fóra!

Záležitosti okolo phpBB 2
Kto napísal tento program?
Prečo nie je k dispozícií funkcia X?
Koho mám kontaktovať ohľadom otravných e-mailov alebo právnych záležitostí boardu?

Prílohy
Ako pripojím k môjmu príspevku nejaký súbor?
Ako pripojím súbor k už existujúcemu príspevku?
Ako prílohu zmažem?
Ako môžem aktualizovať komentár prílohy?
Môžem prepísať/aktualizovať prílohu?
Moja príloha v príspevku nieje. Prečo?
Prečo nemôžem pripojovať k mojím príspevkom súbory?
Myslím, že mám potrebné oprávnenia, aj napriek tomu nemôžem pripojovať súbory. Prečo?
Prečo nemôžem mazať prílohy?
Prečo nikde nevidím žiadne prílohy?
Koho mám kontaktovať v prípade, že fórum obsahuje ilegálne prílohy?

 

Registrácia a prihlásenie
Prečo sa mi nedarí prihlásiť do fóra?
Už si sa zaregistroval(a)? Pred prihlásením do fóra sa v ňom najprv musíš zaregistrovať, zvládneš to aj za 15 sekúnd, takže stačí kliknúť sem. Bola ti na fóre zakázaná činnosť? (Ak áno, táto informácia sa ti zjaví na obrazovke...) Môžeš v tejto veci poslať email administrátorovi fóra a spýtať sa ho na dôvody, prečo ti bola činnosť zakázaná. Ak si sa zaregistroval(a), z fóra ťa nevylúčili a aj tak sa ti stále nedári prihlásiť, skontroluj si prosím ešte raz svoje prihlasovacie meno a heslo. Väčšinou je problém práve v tomto, že návštevníci fóra nesprávne pri prihlasovaní vypisujú svoje meno alebo heslo... Ak chyba v tomto nie je, pošli email administrátorovi fóra, možno sa mu prechodne porušili správne nastavenia fóra.
Návrat hore
Naozaj sa musím na tomto fóre registrovať alebo prihlasovať, keď sem chcem písať?
Nie, nemusíš. Môžeš písať do fóra aj zakladať nové diskusné témy anonymne (čiže ako „hosť fóra“). Ale odporúčame ti, aby si sa predsa len vo fóre zaregistroval(a) a pred napísaním príspevku do fóra prihlásil(a). Registráciu zvládneš aj za 15 sekúnd, takže klikni sem! Keď sa zaregistruješ, bude to mať pre teba veľa výhod. Napríklad tú, že si môžeš nechať posielať upozornenie emailom, keď príde odpoveď na tvoj príspevok do fóra, aby si sem nemusel(a) zbytočne chodiť a kontrolovať, či ti už niekto odpovedal. Po prihlásení budeš tiež môcť opravovať alebo vymazávať svoje príspevky, ak neskôr zistíš, že si v nich urobil(a) chybu. Budeš si môcť s ostatnými návštevníkmi fóra posielať súkromné správy... Fórum ti tiež bude rátať počty tvojich príspevkov a k tvojmu menu pri každom príspevku si budeš môcť nechať zobraziť avatar, čiže minifotografiu s tvojou obľúbenou postavičkou alebo predmetom. Budeš sa môcť prihlasovať do rôznych skupín návštevníkov na fóre, kam inak anonymní návštevníci prístup nemajú. Takže registráciu vo fóre Ti vrele odporúčame!
Návrat hore
Prečo ma to stále automaticky odhlasuje z fóra?
Pokiaľ nezaškrtnete tlačítko Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve, budete prihlásený len počas práce vo fóre. Toto má zabrániť zneužitiu Vášho účtu niekým iným. Aby ste zostali prihlásený, zaškrtnite toto políčko, keď se prihlasujete. Toto však nedoporučujeme, keď sa prihlasujete z verejného počítača, napr. v knižnici, z internetovej kaviarne, na univerzite atď.
Návrat hore
Ako zabránim, aby sa moje užívateľské meno objavilo v zozname práve prihlásených?
Vo Vašom nastavení nájdete možnosť Skryť Vašu prítomnosť vo fóre, pokiaľ túto možnosť zvolíte budete viditeľný len pre administrátorov. Budete počítáný ako skrytý užívateľ.
Návrat hore
Zabudol som heslo!
Nepanikárte! Vaše heslo môžeme obnovit. V tomto prípade stlačte na prihlasovacej stránke tlačítko Zabudli ste svoje heslo?, pokračujte podľa inštrukcií a takmer ihneď budete prihlásený.
Návrat hore
Zaregistroval som sa, ale nemôžem sa prihlásiť!
Najskôr skontrolujte, že zadávate správne užívateľské meno a heslo. Pokiaľ sú v poriadku, potom sa mohla stať jedna z nasledovných dvoch vecí. Pokiaľ je povolená podpora COPPA a klikli ste pri registrácii na odkaz ... a je mi menej ako 13 rokov, budete musieť postupovať podľa zaslaných inštrukcií. Pokiaľ toto nie je ten prípad, potom Váš účet musí byť aktivovaný. Niektoré boardy potrebujú aktiváciu všetkých nových registrácií, buď Vami, alebo administrátorom pred tým, ako sa budete môcť prihlásiť. Keď ste sa registrovali, boli by ste k tomu vyzvaný. Pokiaľ Vám bol zaslaný e-mail, postupujte podľa inštrukcií v ňom uvedených, pokiaľ ste tento e-mail neobdržali, uistite sa, že Vaša e-mailová adresa je platná. Jednym z dôvodov, prečo sa aktivácia používa, je zmenšiť možnosť nežiadúcich užívateľov, ktorý sa snažia iba obťažovať. Pokiaľ si ste istí, že e-mailová adresa, ktorú ste použili je platná, skontaktujte administrátora boardu.
Návrat hore
V minulosti som sa zaregistroval, avšak teraz sa nemôžem prihlásiť!
Najpravdepodobnejšie dôvody: zadali ste chybné uživateľské meno alebo heslo (skontrolujte e-mail, ktorý ste obdržali pri registrácií) alebo administrátor z nejakého dôvodu zmazal Váš účet. Pokiaľ je to ten druhý prípad, potom ste možno nevložili žiadny príspevok. Je to bežné, že sa pravidelne odstraňujú užívatelia, ktorí ničím neprispeli, aby sa zmenšila veľkosť databázy. Skúste sa zaregistrovať znova a zapojte sa do diskusií.
Návrat hore

Užívateľské nastavenia
Ako zmením svoje nastavenia?
Všetky Vaše nastavenia (pokiaľ ste zaregistrovaný) sú uložené v databáze. Ku zmene stačí stlačiť tlačítko odkazu Nastavenia (zvyčajne sa objavuje na hornej časti stránky, ale nemusí to byť pravidlom). Takto si môžete zmeniť všetky svoje nastavenia.
Návrat hore
Časy sú chybné!
Časy sú takmer vždy v poriadku, avšak to, čo vidíte sú časy zobrazené v inom časovom pásme než v tom, v ktorom sa nachádzate. Pokiaľ je to tak, zmeňte si časové pásmo v nastaveniach. Berte na vedomie, že zmenu časového pásma a podobné nastavenia môžu meniť len registrovaní uživatelia. Takže pokiaľ nie ste registrovaný, toto je dobrý dôvod, prečo tak urobiť!
Návrat hore
Zmenil som časové pásmo, ale je to stále chybne!
Ak ste si istí, že ste zadali časové pásmo správne a aj tak sa líši od toho správneho, tak tou najpravdepodobnejšou odpoveďou je, že sa jedná o letný čas. Fórum nie je stavané na uplatňovanie rozdielov medzi štandardným a letným časom, takže sa môže jednať o 1 hodinový rozdiel. Riešením môže byť posunutie časového pásma o jednu hodinu po dobu trvania letného času.
Návrat hore
Môj jazyk nie je na zozname!
Pravdepodobne administrátor nenainštaloval tento jazyk, alebo ho nikto do tohoto jazyka zatiaľ nepreložil. Kontaktujte administrátora, prípadne si preklad vytvorte sami. Pre viac informácií navštívte stránky phpBB Group.
Návrat hore
Ako zobrazím obrázok pod užívateľským menom?
Možno ste zaregistrovali pri prezeraní príspevkov dva obrázky pod užívateľským menom. Ten prvý je obrázok spojený s Vašou úrovňou, zvyčajne v tvare hviezdičiek alebo kocočiek ukazujúcich, koľko príspevkov ste už pridali, alebo Vašu pozíciu vo fóre. Pod ním sa môže nachádzať väčší obrázok, známy ako "postavička" (avatar), čo je vlastne unikátny obrázok každého užívateľa. Záleží na administrátorovi fóra, či postavičky povolí, či ako s nimi naloží (v akej podobe sa zobrazia). Pokiaľ nemôžete využívať postavičky, potom práve vtedy toto administrátori zakázali, a Vy by ste sa mali spýtať na dôvody (veríme, že se hodia).
Návrat hore
Ako zmeniť svoje zaradenie?
Zvyčajne svoje zaradenie zmeniť priamo nemôžete (úrovne sa objavujú pod Vašim užívateľským menom v témach a vo Vašom profile, čo záleží na použitom vzhľade). Väčšina diskusných fór používa hodnotenie úrovní k rozlíšeniu počtu Vami pridaných príspevkov a k identifikácií určitých užívateľov, napr. označenie moderátorov a administrátorov môže mať zvláštny vzhľad. Prosím, nezaťažujte board zbytočným prispievaním len aby ste dosiahli vyššej úrovne. Moderátor alebo administrátor potom môže počet Vašich príspevkov znížiť.
Návrat hore
Keď kliknem na e-mailový odkaz užívateľa, som vyzvaný k prihláseniu.
Len zaregistrovaní užívatelia môžu posielať e-mail ľuďom cez nastavený e-mailový formulár (pokiaľ administrátor túto možnosť povolil). Toto opatrenie umožňuje zbaviť sa otravných anonymných správ a robotov, ktorý zbierajú e-mailové adresy.
Návrat hore

Vkladanie príspevkov
Ako vložím tému do fóra?
Jednoucho. Kliknete na príslušné tlačítko na obrazovke fóra alebo témy. Možno bude potrebné sa zaregistrovať, skôr ako budete môcť prispieť do diskusie. To, čo máte povolené môžete vidieť na spodnej časti fóra alebo témy (Napr. Môžete pridávať nové témy do tohto fóra, Môžete hlasovať v tomto fóre, atd.).
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem príspevok?
V prípade, že nie ste moderátor alebo administrátor, tak môžete upravovať alebo mazať len svoje príspevky. Môžete upraviť správu (niekedy len do obmedzeného času po prispení) kliknutím na tlačítko upraviť. Pokiaľ už niekto odpovedal na Váš príspevok, objaví sa Vám malinký výstup textíku pod príspevkom, ktorý ukazuje, koľkokrát ste tento príspevok upravovali. Toto sa neobjaví, pokiaľ nikto neodpovedal, alebo pokiaľ moderátor či administrátor zmenili príspevok (tí by mali sami zanechať odkaz prečo ho zmenili). Normálny užívatelia nemôžu príspevok zmazať, pokiaľ naň niekto už odpovedal.
Návrat hore
Ako pridám podpis k môjmu príspevku?
Pridať podpis znamená, že si musíte najprv nejaký vytvoriť. To urobíte cez položku Nastavenia. Podpis môžete pridať k práve písanému príspevku zaškrtnutím položky Pripojiť podpis. Môžete tiež pridať rovnaký podpis pre všetky Vaše príspevky zaškrtnutím príslušného políčka v profile (je možné nepridávať podpis k vybratým príspevkom odstránením tohto zaškrtnutia.
Návrat hore
Ako vytvorím hlasovanie?
Vytvorenie hlasovania je jednoduché. Keď pridáte nový príspevok (alebo upravujete prvý príspevok, pokiaľ môžete) mali by ste vidieť tlačítko Pridať hlasovanie pod hlavným oknom na pridávanie príspevkov (pokiaľ to nevidíte, zrejme nemáte oprávnenie vytvárať ankety). Mali by ste zadať názov ankety a potom aspoň dve možnosti (nastavte napísaním názov otázky a kliknite na Pridať odpoveď). Môžete tiež pridať časový limit pre anketu, kde 0 znamená neobmedzenú voľbu. Počet odpovedí, ktoré môžete zadať, určuje administrátor boardu.
Návrat hore
Ako zmením alebo zmažem hlasovanie?
Je to rovnaké ako s príspevkami, hlasovania môžu byť editované pôvodným autorom, moderátorom alebo administrátorom. Úpravu zahájite kliknutím na prvý príspevok v téme (toto je vždy s hlasovaním spojené). Pokiaľ nikto zatiaľ nehlasoval, potom môžu užívatelia vymazať alebo zmeniť položku v hlasovaní, v prípade už uskutočnenej voľby to tak môže urobiť len moderátor alebo administrátor. Tímto opatrením sa snažíme zabrániť v manipulácii s výsledkami hlasovaní.
Návrat hore
Prečo sa nemôžem dostať k fóru?
Niektoré fóra môžu byť zneprístupnené určitým ľuďom či skupinám. K čítaniu, prehliadaniu, či prispievaniu atď. potrebujete zvláštnu autorizáciu, ktorú môže poskytnúť len moderátor a administrátor, takže kontaktujte ich.
Návrat hore
Prečo nemôžem hlasovať v ankete?
Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia (aby neboli skreslené výsledky). Pokiaľ ste zaregistrovaný a stále nemôžete hlasovať, pravdepodobne nemáte oprávnený prístup alebo je hlasovanie už ukončené.
Návrat hore

Formátovanie a typy príspevkov
Čo je BBCode?
BBCode je zvláštna implementácia HTML. O jeho použití rozhoduje administrátor (môžete toto nepovoliť pre jednotlivé príspevky). BBCode sám o sebe je podobný štýlu HTML, tagy sú uzavreté v hranatých zátvorkách [ a ] a ponúka väčšiu kontrolu nad tým, čo a ako sa zobrazí. Pre viac informácií o BBCode si pozrite sprievodcu.
Návrat hore
Môžem používať HTML?
To závisí na tom, či Vám to administrátor povolí. Pokiaľ to máte povolené, zistíte, že fungujú len niektoré tagy. Čo je bezpečnostná funkcia, ktorá zamedzí zneužitiu alebo zničeniu vzhľadu či spôsobenie iných problémov. Pokiaľ je HTML povolené, môžete túto voľbu príspevok od příspěvku zakázať.
Návrat hore
Čo to sú smajlíky ?
Smajlíky, či emotikony sú malé grafické obrázky, ktoré sa používají k vyjadreniu výrazu emócií za použitia malého kódu, napr. :) znamená šťastný, :( znamená smutný. Plný zoznam smajlíkov si môžete prohliadnuť cez príspevkový formulár. Prosím, snažte sa tieto smajlíky nadmerne nepoužívať, aby sa príspevok nestal nečitateľným. Moderátor môže prípadne Váš príspevok v tomto smere zmeniť.
Návrat hore
Môžem pridávať obrázky?
Obrázky sa môžu zobrazovať vo Vašich príspevkoch. Aj keď v súčasnej dobe neexistuje žiadna funkcia k nahratiu obrázkov priamo na board. Z tohto dôvodu musíte uviesť na takýto obrázok odkaz, napr. http://www.niekde-na-internete.sk/moj-obrazok.gif. Nemôžete vytvárať odkazy na obrázky na vlastnom PC (pokiaľ to nie je verejne prístupná stanica) alebo obrázky za preverujúcimi mechanizmami, napr. schránky hotmail alebo yahoo, zaheslované odkazy, atď. K zobrazeniu obrázku použite buď BBCode [img] tag alebo príslušné HTML (ak je povolené).
Návrat hore
Čo sú to oznámenia?
Oznámenia často prinášajú dôležité informácie a mali by ste ich čítať čo najskôr. Oznámenia sa objavujú na hornej časti každej stránky fóra, kde sú uvedené. Či môžete alebo nemôžete pridávať oznámenia do fóra, záleží na tom, či Vám to administrátor umožnil.
Návrat hore
Čo sú to dôležité témy?
Dôležité témy sa objavujú na fóre hned pod oznámeniami, ale iba na prvej strane. Sú často veľmi dôležité, takže si ich prečítajte tam, kde sú. Rovnako ako pri oznámeniach rozhoduje administrátor, ktorý užívatelia majú právo pridávať dôležité témy.
Návrat hore
Čo sú to uzamknuté témy ?
Témy môžu byť uzamknuté moderátorom alebo administrátorom. Nemôžete odpovedať na uzamknuté témy ani upravovať svoje príspevky. Každé hlasovanie je automaticky ukončené. Témy môžu byť uzamknuté z rôznych dôvodov.
Návrat hore

Užívateľské úrovne a skupiny
Kto sú to administrátori?
Administrátori sú ľudia poverení najvyššou kontrolou nad celým fórom. Títo ľudia môžu kontrolovať celý chod boardu vrátane povoľovaní, zakazovaní užívateľov, vytvárenie užívateľských skupín alebo moderátorov, atď. Majú tiež všetky oprávnenia moderátorov na celom fóre.
Návrat hore
Kto sú to moderátori?
Moderátori sú jednotlivci (alebo skupiny jednotlivcov), ktorých práca je starať sa o chod fóra každý deň. Majú právo upravovať alebo mazať príspevky, zamykať/odomykať, presúvať, mazať a rozdeľovať témy, ktoré spravujú. Dá sa povedať, že moderátori sú od toho, aby ľudia neprispievali mimo témy alebo nepridávali otravný materiál.
Návrat hore
Čo sú to užívateťské skupiny?
Užívateľské skupiny sú cestou, ktorou administrátori môžu zoskupovať užívateľov. Každý užívateľ môže patriť do niekoľkých skupín a každej skupine môže byť nastavený individuálny prístup. To umožňuje administrátorom ľahšie nastaviť niekoľko užívateľov ako moderátorov fóra, alebo im dať prístup na súkromné fórum, atď.
Návrat hore
Ako sa môžem zapojiť do užívateľskej skupiny?
Pripojiť sa do užívateľskej skupiny stačí kliknúť na odkaz Užívateľské skupiny (večšinou sa nachádza v hornej časti stránky, ale nemusí to byť pravidlom) a potom si môžete prezrieť všetky skupiny. Nie všetky skupiny majú otvorený prístup, niektoré sú uzavreté a niektoré majú utajené členstvo. Pokiaľ je skupina otvorená, môžete požiadať o zaradenie kliknutím na príslušné tlačítko. Moderátor užívateľskej skupiny musí Vašu žiadosť schváliť a môže sa Vás opýtať na dôvody, prečo chcete do skupiny vstúpiť. Prosím, nenadávajte moderátorovi, pokiaľ Vašej žiadosti nevyhovie. Má svoj dôvod.
Návrat hore
Ako sa stanem moderátorom užívateľskej skupiny?
Užívateľské skupiny sú pôvodne vytvorené administrátorom a môžu tiež ustanoviť moderátora. Ak máte záujem vytvoriť užívateľskú skupinu, potom ako prvného kontaktujte administrátora súkromnou správou.
Návrat hore

Súkromné správy
Nemôžem posielať súkromné správy!
Pre toto existujú tri hlavné dôvody. Nie ste zaregistrovaní, alebo nie ste prihlásený, administrátor zakázal posielanie súkromných správ pre celý board, alebo to administrátor zakázal priamo Vám. Pokiaľ je toto ten dôvod, spýtajte sa administrátora, prečo tomu tak je.
Návrat hore
Dostávam nechcené súkromné správy!
Plánujeme pridanie zoznamu ignorovaných v systéme pre zasielanie súkromných správ. Pokiaľ dostávate takéto správy, kontaktujte svojho administrátora, ktorý má tú moc takému užívateľovi posielanie správ zakázať.
Návrat hore
Dostal som spamový a otravný e-mail od niekoho z fóra!
To je nám ľúto. Príspevkové formuláre obsahujú obranné mechanizmy, ktorými sa snažíme vystopovať takéhoto užívateľa. Mali by ste napísať administrátorovi a zaslať mu kópiu e-mailu, ktorý ste obdržali, čo je veľmi dôležité (kvôli hlavičke, ktorá potrebné informácie obsahuje). Oni potom môžu konať.
Návrat hore

Záležitosti okolo phpBB 2
Kto napísal tento program?
Tento software (v jeho nemodifikovanej forme) je vytvorený, zverejnený a chránený autorskými právami phpBB Group. Je dostupný pod the GNU General Public Licence a môže byť voľne distribuovaný. Pre viacej informácií kliknite tu.
Návrat hore
Prečo nie je k dispozícií funkcia X?
Tento software bol napísaný a licenciovaný cez phpBB Group. Ak máte dojem, že je potrebné pridať nejakú funkciu, navštívte stránku http://www.phpbb.com a overte si, čo phpBB Group povie. Prosím, nevkladajte tieto požiadavky na fóre phpbb.com, phpBB Group používa sourceforge ku skúšaniu nových možností. Prosím, prečítajte si fóra a overte si, či už sa niečo také neskúšalo a riaďte sa príslušnými inštrukciami.
Návrat hore
Koho mám kontaktovať ohľadom otravných e-mailov alebo právnych záležitostí boardu?
Mali by ste kontaktovať administrátora tohto fóra. Keď ho nemôžete nájsť, skúste najskôr kontaktovať moderátora fóra a opýtajte sa na kontakt. Pokiaľ sa nič nedeje, kontaktujte majiteľa domény (skúste vyhľadať na "whois"), alebo pokiaľ táto služba beží na freeserveri, management alebo oddelenie sťažností tohto prevádzkovateľa. Berte na vedomie, že phpBB Group nemá vôbec žiadnu moc a nemôže nijako ovplyvniť to, ako kto a kde spravuje board. Je teda absolútne bezpredmetné kontaktovať phpBB Group v akejkoľvek právnej záležitosti (nactiutrhanie, ohováranie, atď.) nepriamo spojenej s phpbb.com, alebo so samotným software phpBB. Pokiaľ zašlete e-mail phpBB Group o použití softwaru treťou stranou, neočakávajte žiadnu odpoveď.
Návrat hore

Prílohy
Ako pripojím k môjmu príspevku nejaký súbor?
Kedykoľvek píšete nový príspevok, máte aj možnosť pripojiť k nemu obrázok, dokument, alebo nejaký iný súbor. Formulár pre zasielanie nového príspevku obsahuje aj sekcie Prílohy. V tejto sekcii sa nachádza tlačítko Pridať súbor. Kliknite naň a otvorí sa vám dalšia sekcia pre pridanie novej prílohy. Kliknite na tlačítko Prechádzať... (môže sa volať aj inak v závislosti na vašom operačnom systéme) a otvorí sa vám štandardné systémové dialógové okno pre voľbu súboru. Nájdite súbor, který chcete pridať ako prílohu a svoju voľbu potvrďte. Ak napíšete niečo do kolonky Komentár, tento text bude slúžiť ako odkaz na priložený súbor. Ak žiadny komentár nezadáte, odkazom bude meno súboru. Ak to administrátor fóra povolil, budeš môcť pridať súborov hned niekoľko, jednoduchým opakovaním tej istej procedúry a to až dokiaľ nedosiahnete maximálneho počtu povolených príloh.

Každý typ súboru (dokument, obrázok, flash animácia, atp) má administrátorom nastavenú maximálnu možnú veľkosť. Za obsah a následky použitia svojich príloh nesie každý užívateľ plnú a neprenosnú zodpovednosť. Administrátorovi a moderátorom je vyhradené právo kedykoľvek prílohy bez predchádzajúceho upozornenia mazať.
Návrat hore
Ako pripojím súbor k už existujúcemu príspevku?
Nájdite daný príspevok a klikni na ikonku upraviť. Ďalej postupujte podľa inštrukcií pre pripojenie súboru k novému príspevku. Akciu potvrďte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Ako prílohu zmažem?
Pre zmazanie prílohy dajte upraviť daný príspevok a v zozname príloh klikni na tlačítko Zmazať prílohu vedľa prílohy, ktorú chcete vymazať. Akciu potvrďte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Ako môžem aktualizovať komentár prílohy?
Ak chcete upraviť komentár prílohy, dajte upraviť daný príspevok, v zozname príloh zmeň tento komentár a kliknite na susedné tlačítko Aktualizovať komentár. Akciu potvrďte kliknutím na tlačítko pre odoslanie príspevku.
Návrat hore
Môžem prepísať/aktualizovať prílohu?
Ak chcete prepísať nejaký súbor (trebárs jeho novšiu verziu), klikni na pripojiť súbor a taktiež aj na zoznam príloh. Potom postupujte ako pri pridávaní nového súboru, len nakoniec neklikajte na pripojiť súbor, ale kliknite na tlačítko Prepísať novšiu verziu vedľa súboru, ktorý chcete prepísať. Ak sa komnentár nemení, nieje ho potrebné znova zadávať.
Návrat hore
Moja príloha v príspevku nieje. Prečo?
Je možné, že daný typ súboru nebol doposiaľ povolený administrátorom fóra. Preto nieje momentálne tento súbor dostupný. Taktiež je možné, že vaša príloha bola zmazaná administrátorom alebo niektorým z moderátorov. Pre bližšie informácie, ich kontaktujte.
Návrat hore
Prečo nemôžem pripojovať k mojím príspevkom súbory?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná len niektorým užívateľom (napr. len registrovaným) alebo ich skupinám. Kontaktujte, prosím, administrátora fóra pre bližšie vysvetlenie.
Návrat hore
Myslím, že mám potrebné oprávnenia, aj napriek tomu nemôžem pripojovať súbory. Prečo?
Diskový priestor vyhradený všetkým prílohám na fóre je obmedzený. Ak je tento priestor naplnený, nielen vy, ale ani žiadny iný užívateľ nemôžete súbory pripájať. Rovnako existuje celý rad ďalších obmedzení (maximálna veľkosť pre daný typ súboru, oprávnenia platné len pre určité sekcie, atp) nastavených administrátorom fóra. Bližšie informácie by si mal obdržať v chybovom hlásení po neúspěšnom pokuse o pridanie prílohy. Ak sa žiadne takéto hlásenie neobjavuje, kontaktujte, prosím, administrátora fóra.
Návrat hore
Prečo nemôžem mazať prílohy?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná len niektorým užívateľom (napr. len registrovaným) alebo ich skupinám. Kontaktujte, prosím, administrátora fóra pre bližšie vysvetlenie.
Návrat hore
Prečo nikde nevidím žiadne prílohy?
V niektorých sekciách môže byť táto možnosť prístupná len niektorým užívateľom (napr. len registrovaným) alebo ich skupinám. Kontaktujte, prosím, administrátora fóra pre bližšie vysvetlenie.
Návrat hore
Koho mám kontaktovať v prípade, že fórum obsahuje ilegálne prílohy?
Ak ste držiteľom či sprostredkovateľom autorských alebo vydavateľských práv k niektorému z publikovaných materiálov, ste schopný to hodnoverne doložiť a chcete daný materiál upraviť alebo z fóra stiahnuť, kontaktujte, prosím, administrátora diskusného fóra, alebo niektorého z moderátorov. Tieto osoby, prosím, ihneď kontaktujte aj v prípade, že sa na fóre vyskytne nejaký materiál, ktorý by hrubo porušoval platné zákony Slovenskej republiky.
Návrat hore

Časy sú uvádzané v GMT +2 hodiny

Prejdi na:  SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB 2.0.20 © 2001, 2006 phpBB Group
© 2006–2009 vincentdepaul.sk / Fórum založené 1. apríla 2006